Söz verdiler...

Söz verdiler...
banner206

 Şanlıurfa Mermerciler Granit ve Karocular Odasının Olağan Genel Kurulunda konuşan oda başkanı Mikail Konak,  yeni yapılan mermerciler sitesi için Dicle EDAŞ’ın kendilerine yardımcı olduğunu ifade ederek “ DEDAŞ Müdürlerine söz verdik. Kaçak elektrik kullanmayacağız. Kullananında karşısında duracağız” dedi.

Eski sanayi sitesinde hizmet veren ve yeni yerlerine geçmek için gün sayan Şanlıurfa Mermerciler Granit ve Karocular Odası'nın olağan genel kurulu gerçekleşti. Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği toplantı salonunda gerçekleşen genel kurula Dicle EDAŞ Şanlıurfa Bölge Koordinatörü Neşet Demirbağ ve Dicle EDAŞ Şanlıurfa İl Müdürü Esin Eroğlu da katıldı. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Mikail Konak, oy çokluğuyla tekrar başkan seçildi.

 

KONAK, “ DEDAŞ MÜDÜRLERİNE SÖZ VERDİK”

Yeniden başkan seçilen Mikail Konak seçim sonrası yaptığı konuşmada, yeni yapılan mermerciler sitesi için emeği geçen Dicle EDAŞ ike Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. Konak, konuşmasının devamında  “Bazen basında görüyoruz diyorlar ki enerji sorunu var. Ben mermer satıyorum. Hepimiz mermer satıyoruz. Mermerimizin parasını vermiyorlar. Ondan sonra diyorlar ki mermer sorunu var. Sen önce gel DEDAŞ’ın elektrik borcunu öde. Kayıp kaçaktan bir kere vazgeç. Biz burada DEDAŞ müdürüne söz verdik. Dedik ki biz kayıp kaçak kullanmayacağız. Hepinizin adına ben söz verdim. Kullanmayacağız, kullandırtmayacağız. Kullananın karşısında ben duracağım. Sağolsun Genel Müdürümüz DEDAŞ’ı ayağımıza kadar getirdi. Allah kendilerinden ve DEDAŞ’tan razı olsun” diye konuştu.

 

DEMİRBAĞ, “ DAHA KALİTELİ HİZMET VE YATIRIM İÇİN ÇABA SARF EDİYORUZ”

Dicle EDAŞ Şanlıurfa Bölge Koordinatörü Neşet Demirbağ ise, konuk olarak katıldığı kongrede yaptığı konuşmada,  yeni kurulan mermerciler sitesinin enerji hatlarını ve trafolarını yaparak enerji sorunlarını çözdüklerini söyledi. Demirbağ, ”Burada bize düşen sizlere kaliteli bir enerji vermektir.  Bu da bizim görevimizdir. Bölgemize daha kaliteli bir enerji sunmak için buradayız. Mevcut elektrik şebekesinin bakım-onarımını yaparak,  yeni yatırım miktarını da ciddi arttırdık. Bu yıl Şanlıurfa’ya 53 milyon TL civarında yatırım yapacağız. Biz yatırımları öz kaynağımızdan yapıyoruz. Ancak, 10 yılda tarife yoluyla geri dönüşü oluyor. Başkanın belirttiği gibi tüm hemşerilerimiz duyarlı davranarak, aldığı enerjinin bedelini öderlerse biz de bölgemize daha fazla yatırım yapma imkânı buluruz. Birde enerji israf yapılmaz ve kaçak kullanılmazsa ihtiyaç kadar kullanılırsa hatlar ve trafolar aşırı yüklenmeyeceğinden arıza sayısı da minimize edilmiş olur.  Bu konuda tüm Urfalı hemşerilerimizden yardım bekliyoruz. Bu işi inşallah beraber çözeceğiz. Sanayicilerimizin cihazları hassas olduğu için değil kesintiye dalgalanmaya bile tahammülleri yoktur." dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2015, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142