Suriye'de yeniden ortaya çıktılar!

Suriye'de yeniden ortaya çıktılar!
banner206
 Terör örgütü DEAŞ, Suriye’de yeniden sahneye çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Soçi zirvesinde vardığı İdlib'de 'silahsız bölge' mutabakatı kapsamında radikal gruplar da bu karara uyacaklarını açıklamıştı.

 

İHA'nın haberine göre, yaşanan gelişmelerin ardından terör örgütü DEAŞ, dün Cisr eş Şuğur bölgesinde ağır silahlar ve tanklarla gövde gösterisi yaptı.

SİVİLLER CANLI KALKAN

İdlib'de bütün dünyanın alkışladığı, çatışan tarafların bile üzerinde uzlaştığı Soçi mutabakatının uygulanmaya başladığı hatta, hem Türkiye'nin hem de Rusya'nın ''çekiliyorlar'' açıklamaları yaptığının ertesinde DEAŞ'ın sivilleri de canlı kalkan yaparak gövde gösterisi düzenlemesi birilerinin ''benim içinde yer almadığım, tarafı olmadığım anlaşma uygulanamaz'' mesajı olarak algılandı.

DEAŞ'IN İDLİB UZANTISI

Terör örgütü DEAŞ'ın sözde bayraklarını taşıyan Nusrat al-İslam grubu özellikle Afrika'da etkin olarak boy gösteriyor. Yemen El-Kaidesi'nin uzantısı olan grup, Suriye'de DEAŞ'ın çatısı altında faaliyette bulunuyor. 

ESED TERÖRİSTLERİ TAŞIYOR

Esed rejiminin, ''Muhaberat'' eliyle, DEAŞ terör örgütüyle işbirliği yaptığını deşifre eden Lübnanlı Dürzi Lider Velid Canbolat, yüzlerle DEAŞ'lının, Esed güçlerince Irak sınırındaki Ebu Kemal’den İdlib'e, Şam'daki DEAŞ militanlarının da Swedia’ya transfer edildiğini belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2018, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142