Suriyeliler için bir araya geldiler

.

Suriyeliler için bir araya geldiler
banner206

Şanlıurfa Valiliği ve Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu işbirliğinde Suriyelilere yönelik Ramazan Yardımı için basın toplantısı düzenlendi.

Valilik Konferans Salonundaki toplantıya Vali Güngör Azim Tuna’nın yanı sıra; İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, Platform Sözcüsü Adil Saraç, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, kamu kurumlarının yöneticileri ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Tuna: “Özel bir coğrafyada yaşıyoruz. Şanlıurfalı olmak basit bir şey değil. Bu yüzden Şanlıurfalılara bu konuda bir şey söylememize gerek yok. Onlar Hz. İbrahim gibi sofralarını paylaşan insanlar. Bunu da bugüne kadar zaten ispat ettiler. Ancak Suriye’de sıkıntılar hala devam ediyor. Ramazan öncesinde Suriyeli kardeşlerimiz için un kampanyası başlatıyoruz. Valilik olarak bu kampanyaya iki tır unla ilk katkıyı sunacağız. Bu konuda ilçelerimizde kaymakamlık ve belediyelerimiz, odalarımız, borsalarımız ve tüm sivil toplum kuruluşlarımızın da destek olacağına inanıyoruz. Şimdiden katkı verecek olan vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem ise açıklamasında: Suriyelilerin iftar sofralarını bereketlendirmek adına öncelikli ihtiyaç olan un kampanyası başlattıklarını belirtti. Adil Saraç ise bugüne kadar Suriyelilere bin 666 tır yardım malzemesinin temin edilerek dağıtımının yapıldığını, dağıtımlarda kesinlikle dil, din veya ırka ayrımı gözetilmediğini dile getirdi.

Toplantı; kampanyaya ilişkin görüşlerin paylaşılmasının ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2017, 16:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 3 yıl Önce

Allah razı olsun

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142