Tankımız vuruldu Urfalı şehit var...

Tankımız vuruldu Urfalı şehit var...
banner206
 

Tank saldırında şehit sayısı 5'e yükseldi.  Şehitler arasında Şanlıurfalı Teğmen Cihangir Çubukçu'nun da yer aldığı öğrenildi.

TSK'dan yapılan açıklama,

''Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 03 Şubat 2018 tarihinde, Afrin kuzeydoğusu Şeyh Horoz bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı neticesinde isabet alan tankta bulunan beş kahraman silah arkadaşımız tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.  

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz.'' ifadeleri yer aldı.

18.35: Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Şeyh Horoz bölgesine düzenlenen hava harekatında teröristlere ait sığınak, barınak ve silah mevzileri imha edildi. 

17.35: Tank yapılan saldırı sonrası 1 askerimizin daha şehit olduğu öğrenildi.

17.33: TSK ayrıca harekatta bir tankın saldırıya uğradığını açıkladı. Açıklamada, "Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, 03 Şubat 2018 tarihinde, Afrin kuzeydoğusu Şeyh Horoz bölgesinde harekâta katılan bir tankımız, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı neticesinde isabet almıştır" denildi. 

17.05: Hatay'ın Reyhanlı ve Kırıkhan ilçeleri karşısındaki terör  mevzileri, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) ATAK helikopterleri ve obüslerle ateş  altına alındı.

16.07: TSK'dan yapılan son açıklamada, Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 03 Şubat 2018 tarihinde, bir askerin PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada şehit olduğu belirtildi. 

Harekatın 15. gününde şehit olan Uzman Çavuş Ali Yılmaz'ın ailesinin Isparta'da yaşadığı öğrenildi.

15.50: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin operasyonunda öldürülen terörist sayısının 825'e yükseldiğini açıkladı.

15.48: Afrin'de belirlenen terör hedefleri en az 10 tankla yoğun olarak vurulmaya başlandı.

14.15: Afrin'e Zeytin Dalı harekâtında Türk jetleri öğle saatlerinde Raco'daki terör mevzilerini bombardımana tuttu.

14.00: Reyhanlı ve Kilis'e roket saldırıları düzenleyen YPG'li teröristler, bugün Fırat KalkanıHarekâtı ile teröristlerden temizlenen Azez'i hedef aldı. Çarşıya isabet eden füze biri ağır dört kişinin yaralanmasına yol açtı.

13.50: YPG'li teröristlerin mevziler arasında geçiş için kullandığı tünellerin fotoğrafları yayınlandı.

13.30: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Oradaki dağlar hamdolsun alınmaya başlandı. Şimdi Afrin'e doğru ilerliyoruz, az kaldı."

12.55: Anadolu Ajansı: Türk ordu birlikleri, Racu Dağı çevresindeki terör hedeflerini ateş altına aldı. Fırtına obüsleri ve tankların bombaladığı alandan şiddetli patlamaların ardından dumanlar yükseliyor. Sınırın sıfır noktasındaki Kilis'in Hisar köyünden patlama sesleri net olarak duyuluyor, dumanlar görülüyor.

12.25 : Doğan Haber Ajansı: Teröristlerin karargâh olarak kullandıkları bir ev, insansız hava aracıyla tespit edildikten sonra fırtına obüsüyle ateş altına alındı. Tam isabetle vurulan ev, mühimmatların da patlamasıyla alev topuna döndü.

10.40 : YPG'den kurtarılan Haliliye köyünde teröristlerden kalan silahların görüntüsü yayınlandı. Bir binaya toplanan silahlar arasında roketler, Doçka, Bixi, antitank mayınları yer alıyor.


10:14:  TSK: Zeytin Dalı harekâtında öldürülen terörist sayısı 897. Bir gün içinde 74 terörist etkisiz hale getirildi, savaş uçakları 15 hedefi vurdu.

08.10 : Türk savaş uçakları, Raco ve Cinderes bölgesindeki terör mevzilerini bombaladı. Son 24 saatte Raco bölgesinde en az 13 YPG'li terörist öldürüldü, stratejik kasabanın kısa sürede tamamen kuşatılması bekleniyor, bölgede sıcak çatışma sürüyor.

08.00 : Afrin'in kuzeybatısındaki bir köy YPG'li teröristlerden alındı. Hatay Hassa'nın karşısında bulunan Bilal Köy, akşam saatlerinde kurtarıldı.

Afrin bölgesine yönelik Zeytin Dalı Harekâtı’nda dün itibarıyla 14. gün geride kaldı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nce terör örgütü PYD/PKK’dan arındırılan Darmık Dağı’na komandolarca Türk bayrağı asıldı. Afrin’in kuzeybatısında stratejik öneme sahip Darmık Dağı’ndan harekatın başladığı 20 Ocak’tan bu yana terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca Kilis’e roket saldırıları düzenleniyordu. Hava ve karadan ateş altına alınan bölgeye giren komandolar, dağı terör örgütünden temizledi. Harekâta katılan 57. Komando Taburu’ndan bir asker tarafından kayda alınan görüntülerde, dağın zirvesine çıkan başka bir askerin “Türk milletine armağandır” diyerek elindeki Türk bayrağını diktiği görülüyor. Kayıtta, görüntüyü çeken kişinin “Darmık Dağı alındı, Marşımız Kilis’in sınırından başlayarak Türk toprakları” ifadesini kullandığı duyuluyor. Görüntünün son bölümünde ise ele geçirilen zirvede bekleyen komandolar yer alıyor.

Tank ve Obüsler Suriye sınırından girdi

Afrin'de terör örgütlerine yönelik devam eden Zeytin Dalı Harekatı için Suriye sınırının kritik noktalarına tank ve obüs sevkiyatı yapıldı.
 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı için sınıra sevkiyatlar devam ediyor. Obüs ve tanklar, terör örgütlerinin ellerinden kurtarılan bölgelere ilerlerken, arkaları yeni sevkiyatlar ile dolduruluyor.

ASKERİ KONVOY SURİYE'YE GİRİŞ YAPTI

Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığından hareket eden askeri konvoy akşam saatlerinde Kilis’teki Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan Suriye’ye giriş yaptı.

Buradan Afrin’e bağlı Darmık ve Bursea dağlarına yönelik devam eden operasyona destek vereceği öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142