Tarih belli oldu! 13 Bin kişi alınacak

.

Tarih belli oldu! 13 Bin kişi alınacak
banner206
 Polis Akademisi bünyesindeki POMEM'lere, lisans ve önlisans mezunları arasından yetiştirilmek üzere 13 bin polis memuru alınacak.

Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine  (POMEM) lisans ve önlisans mezunları arasından 13 bin polis memuru adayı öğrenci  alımı için başvurular, 6 Ekim Cuma günü sona erecek.

21. dönem POMEM öğrenci adaylığına lisans mezunu 10 bin erkek, bin  kadın, önlisans mezunu bin 800 erkek, 200 kadın olmak üzere toplam 13 bin öğrenci  alımı için başvurular devam ediyor.

 Adaylar, 6 Eylül Cuma gününe kadar "//www.pa.edu.tr" internet  sitesinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabiliyor. Aynı  siteden adaylarda aranan şartlara da ulaşılabiliyor.

 Sınavlarda başarılı olarak POMEM'lerde eğitim gören ve eğitim sonunda  başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacak.

 Emniyet teşkilatı personelinden şehit veya vazife malulü olanların eş  veya çocukları sınav ücreti yatırmayacak.

 

Postayla tebligat yapılmayacak

2017 yılı 21. Dönem POMEM giriş sınavına başvuruda bulunan adaylardan  başvuru ücretini yatırdığı halde internet üzerinden ön başvuru yapmayan ya da  yapamayan, ön başvurusunu yaptığı halde şahsen başvurusunu yapmayan ya da başvuru  şartlarından herhangi birini taşımayan, sınava girmeyen, giremeyen, sınava  alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavı geçersiz sayılan, Aday Değerlendirme ve  Seçme Sınavı'nda başarısız olan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran  veya aynı işlem için birden fazla ücret yatıran, sınav ücretini kendi adına  yatırmayan adayların sınav başvuru ücretleri hiçbir şekilde geri ödenmeyecek.

Adaylar sınava nerede ve hangi tarihte gireceklerini de Akademinin  sitesinden öğrenebilecek.

Ayrıca adaylara posta yoluyla veya değişik iletişim araçları ile  tebligat yapılmayacak.

Lisans öğrenimine devam etmekte olan ve başvuru tarihleri itibarıyla  mezun olmamış veya olamamış adaylardan önlisans diplomaları bulunan ve 2016 yılı  içinde yapılan KPSS önlisans sınavının P93 puan türünden 70 ve üzeri puan almış  olan adaylar, başvuru kılavuzunda belirtilen diğer şartları da taşımak kaydıyla  önlisans üzerinden başvuruda bulunabilecek.

Konuyla ilgili diğer kaynaklardan yapılan açıklamalara itibar  edilmemesi yönünde uyarıda bulunuldu.  (gazetevatan)

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142