“Türkiye’de herkese eşit fırsat var”

.

“Türkiye’de herkese eşit fırsat var”
banner206

Suruç Öğretmen Evinde Suruçlu gençlerle bir araya gelen Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; bugünün Türkiye’sinde herkese eşit fırsat sunulduğunu, çalışarak herkesin her konuma gelebileceğini gençlere anlattı.

 “Türkiye’de herkese fırsatlar var” diyerek konuşmasına devam eden Vali Tuna: “Bu ülkede bir yerlere gelebilmiş insanlara bakın; hepsi işçi, memur, çiftçi çocukları. Ama hepsi çalışmışlar ve bir yerlere gelmişler. Emeksiz hiçbir şey olmaz. Bu yüzden okumaya yönelin. Kendinizi geliştirin. Bunlar için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Türkiye artık eskisi gibi değil. Her alanda ileri noktalara doğru giden ve vatandaşlarına hizmetin en iyisini yapmaya çalışan bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti var. Eskiden bu okullar, hastaneler, yollar yoktu. Şimdi yapmamız gereken tek şey çalışmak ve birbirimize destek olmaktır. Bizi yanlış yola sevkeden kişilere veya gruplara dönüp bakmamak. Bizim yapmamız gereken budur” dedi.

Bunların başarılmasıyla daha güzel bir geleceğe ulaşılacağının altını çizen Vali Tuna: “Bugüne kadar bizi topla, tüfekle veya savaşla kimse kolay kolay yenememiş. Biz en büyük zararı kendi kendimize vermişiz. Sağcı solcu, alevi sünni, Türk Kürt diye bizi bölmeye çalışmışlar. Aynı medeniyetin çocukları olmamıza rağmen bizi birbirimize düşman etmişler. Bazı büyüklerimizin yaptığı yanlışları sizler yapmayın. Bunları sizler de arkadaşlarınızla paylaşın. Okulumuzu bitirelim, ileriye bakalım. Topluma faydalı bireyler olmak için gayret gösterelim” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardındansa Vali Güngör Azim Tuna; gençlerin merak ettikleri konulardaki sorularını yanıtladı.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2017, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142