Ulusal Econ kongresi başladı

.

Ulusal Econ kongresi başladı
banner206

Harran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin düzenlemiş olduğu “II. Ulusal Econ Harran İktisat Kongresi” başladı.

Osmanbey Kampüsü Merkezi Derslikler Konferans salonunda başlayan kongreye, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Acar, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sarıışık, TKDK Başkanı Dr. Sadık Yetim, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Siverekli, öğretim elemanlarının yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Kalkınmanın her alanda olabilmesi için her şeyin temelinde insan unsuru bulunmasına dikkat çeken  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Acar; “İnsan unsurunu iyi yetiştirerek, aynı puzzle gibi, her parçayı kendi yerine koyduğumuz takdirde başarabiliriz. Kendi tarihimizde bunu başarabildik. Kalkınmış olan ülkelerin tarihine baktığımızda da aynı şeyi görmekteyiz. Öyleyse kalkınmanın olabilmesi veya milli gelirin çoğalması için her şeyin başında ekonomik özgürlüğün olabilmesi kaçınılmaz bir gerçektir. Buyruk almamak için, daha güçlü bir Türkiye için hep birlikte el ele, gönül gönüle, her türlü kaynağımızı devletin malı, milletin çocukları içindir diyerek ortaya koyup hep birlikte kalkınmayı sağlayabiliriz. O zaman boş sloganlardan kurtulup, herkesin kendinden başlayarak, kendi işini en iyi şekilde yaparak, ülkenin kalkınmasını sağlayabileceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Kongre'de konuşan Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sarıışık:“Bölgemizde hangi alanlarda öncülük yapabiliriz, bunlar üzerinde projeler geliştiriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın davetleri üzerine de önümüzdeki günlerde bu hazırlıklar kendilerine takdim edilecektir. İktisat Fakültesini, kendi ve yeni bir binasına kavuşturuyoruz. İnşaat teknolojisi açısından çok üst düzey olan ve daha iyi eğitim görecekleri yerler, öğretmenlerimizin daha iyi ortamlarda aktivitelerini yapabilecekleri konferans salonları, seminer salonları ve anfilerin bulunduğu teknolojik bir binaya kavuşturuyoruz. Kalkınan ve teknolojiyi kullanan üniversitemizin, bölgenin kalkınmasında da domino etkisi yapacağına inanıyorum” dedi.

Türkiye'nin 25 üniversitesinden katılımcıların, 35 bildiri sunacakları ve 12 oturum şeklinde gerçekleşecek olan II. Ulusal Econ Harran İktisat Kongresi iki gün sürecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142