Urfa'da şok olay: Doğum hastanesinde 28 kadını elektrik çarptı!

.

Urfa'da şok olay: Doğum hastanesinde 28 kadını elektrik çarptı!
banner206

 Şanlıurfa’da doğum için ameliyat masasına yatan 28 hamile kadını elektrik çarptı. Kadınlar ambulanslarla çevre illerdeki değişik hastanelere sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, doğum için Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’ne giden 28 hamile kadın elektrik çarpması sonucu yandı. Vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan kadınlar, ambulanslarla başka hastanelere sevk edildi. Yetkililer doğumevini kapatarak tadilata başlarken, gelen hastalar da mağdur olmamaları için ambulanslarla başka hastanelere gönderildi. Yetkililerin ameliyat masasına yatan kadınları elektrik çarpması olabileceğini söyleyip bir evrak imzalattıkları iddia edildi. Elektrik çarpması sonucu yaralanan bazı kadınların sırt bölgeleriyle birlikte yüz bölgelerinde de yanık meydana geldiği belirtildi.

Hastane Başhekimi Dr. Eyüp Sabri Şeyhanlı, tıbbı cihazlarda yaşanan sorunun tespit edilmesinin ardından bir çalışma başlatıldığını ve yeni tıbbi cihazlar getirildiğini ifade ederek, elektrik çarpmaları nedeniyle hastalarda ciddi bir sorun yaşanmadığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2015, 23:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
VATANDAŞ
VATANDAŞ - 5 yıl Önce

DÜŞMANIMI DOĞUM VE DİŞ HASTANESİNE DÜŞÜRMESİN. RESMEN ZULÜM YERİ

faruk
faruk - 5 yıl Önce

Urfaya acil olarak doğum ve çocuk hastanesi lazım..acil

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142