Urfa'da Suriyelilere linç girişimi!

.

Urfa'da Suriyelilere linç girişimi!
banner206

Şanlıurfa’da kimlik sorgusu yapan polislerle tartıştıktan sonra kafa atarak yaralayan Suriyeli iki şahıs, vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi.

Şanlıurfa'da kimlik sorgusu yapan polislerle tartıştıktan sonra kafa atarak yaralayan Suriyeli iki şahıs, vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi. Bir iş yerine sığınan Suriyelilerden biri yaralı olarak olay yerinden uzaklaştırılırken diğer, Suriyeliyi linç edilmekten polis güçlükle kurtarabildi.

Edinilen bilgiye göre olay, akşam saatlerinde Balıklıgöl girişinde bulunan Haşimiye Meydanında yaşandı. Tartışma sonunda Suriye uyruklu bir şahıs olduğu ileri sürülen ancak Türk vatandaşı olan kişi  polislerden birine kafa atarak yaralanmasına neden oldu. Olaya şahit olan vatandaşlar bir anda birilerinin dedikodusuna kapılarak   Suriye uyruklu şahısları linç etmek istedi. Kısa sürede olay yerinde toplanan yüzlerce vatandaşın saldırısı sonucu yaralanan şahıslardan biri polisler tarafından bölgeden uzaklaştırılırken diğeri ise bir işyerine sığındı.

 

Takviye ekip çağrıldı

Vatandaşları iş yerine sığınan Suriye uyruklu şahsı linç etmek istemesi üzerine bölgeye çok sayıda çevik kuvvet polisi sevk edildi. Polisler güvenlik kordonu oluşturduktan sonra zanlıyı dışarı çıkartmak istedi. Zanlının dışarı çıkartılmasıyla birlikte güvenlik şeridini aşan kalabalık zanlıya saldırdı. Kalabalığı durdurmakta zorlanan polisler zanlıyı yeniden içeri soktu. Güvenlik şeridini biraz daha genişleten polis ekipleri, takviye ekiplerin de gelmesiyle birlikte zanlıyı çevik kuvvet polislerine ait otobüse koyarak olay yerinden uzaklaştırdı.

 

"Polise uzanan eller kırılsın" sloganları atıldı

Polisin kontrol altına almakta zorlandığı kalabalık zaman zaman taşkınlık çıkarttı. Polis ekipleri kalabalığa biber gazı sıkarak uzaklaştırmaya çalıştı. Sık sık sloganlar atan kalabalık "Polise uzanan eller kırılsın" diyerek saldırıya tepki gösterdi. Yaşanan olay nedeniyle il genelin güvenlik önlemleri iki katına çıkartıldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2017, 20:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 4 yıl Önce

Urfa merkez ve ilçelerinde yaşayan savaş mağduru yetimlere kadınlara yardımcı olan sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkürler

İskender
İskender - 4 yıl Önce

GERİ KALMIŞ ÜLKELERDEKİ ÇELİŞKİLERDE ŞİMDİLİK, BİR DEĞİŞİM YOK. Çünkü,Muhtelif dönemlerde, Anadolu'nun batı yakasında başta urfalılar dahil olmak üzere doğulu vatandaşlara karşı LİNÇ girişiminde bulunulur iken, Urfalılar da zayıf buldukları Suriyelilere aynısını yapıyor. Bu nedenle merhametin kendi elleriyle rafa kaldırıldığı coğrafyaya, Rabbimden merhamet beklemek de, adil olamaz.

iskender
iskender - 4 yıl Önce

Muhtelif dönemlerde, Anadolu'nun batı yakasında başta urfalılar dahil olmak üzere doğulu vatandaşlara karşı LİNÇ girişiminde bulunulur iken, Urfalılar da aynısını suriyelilere yapıyor.

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142