Urfa'daki patlayıcılarda dikkat çeken detay...

.

Urfa'daki patlayıcılarda dikkat çeken detay...
banner206
 Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Bitlis, Tunceli ve Şanlıurfa'da terör örgütü PKK'ya yönelik bir dizi operasyon düzenledi. Patlayıcıların, üzerinde Barcelona'nın Arjantinli golcüsü Messi'nin fotoğrafının yer aldığı dört ayrı torbaya konulması dikkat çekti.

Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının terör örgütü PKK'ya yönelik yürüttüğü operasyonlara ilişkin bilgi verdi. Buna göre, Bitlis'te bulunan 10'uncu Komando Tugay Komutanlığı tarafından, 21-23 Mart'ta, Bitlis ili kırsalında "Şehit Geçici Köy Korucu Nihat Çaprak-5" operasyonu düzenlendi. Operasyonda, tespit edilen 5 ayrı sığınak ve mağarada, 1 Kaleşnikof piyade tüfeği, bunlara ait şarjörler ve mühimmat, 1 savunma tipi el bombası, örgütsel doküman, çok miktarda yaşam ve yiyecek malzemeleri ele geçirildi.

 

ŞANLIURFA'DA 36 KİLO PATLAYICI ELE GEÇİRİLDİ

22 Mart'ta Şanlıurfa ili Ceylanpınar ilçesinde yakalanan yabancı uyruklu 5 PKK/PYD terör örgütü mensubunun sorgulanmaları sonucunda üç ayrı yerde toprağa gömülü vaziyette toplamda 36 kilo "TNT" ve "Tetril" karışımı patlayıcı madde ele geçirildi. Patlayıcıların, üzerinde Barcelona'nın Arjantinli golcüsü Messi'nin fotoğrafının yer aldığı dört ayrı torbaya konulması dikkat çekti.

 

TUNCELİ'DE PKK'NIN 11 DEPOSUNA OPERASYON

Tunceli'deki 4'üncü Komando Tugay Komutanlığı tarafından, 21-22 Mart'ta Tunceli'nin Nazımiye ilçesi kırsalında "Şehit Jandarma Astsubay Başçavuş Tamer Meriç-8" operasyonu gerçekleştirildi. Operasyonda bölücü terör örgütü tarafından kullanıldığı tespit edilen ve ağaç, tel ve saçlar kullanılarak imal edilen 11 depo, yaşam yeri ve mevzii bulundu.

Bölgede yapılan arama tarama faaliyetinde, muhtelif yaşam malzemeleri, mevzii sığınak yapımında kullanılan çeşitli gereçler, muhtelif kırtasiye malzemesi ile örgütsel doküman ele geçirildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142