Urfa-Suriye sınırında silah sesleri..

Urfa-Suriye sınırında silah sesleri..
banner206

Suriye'nin PYD denetimindeki Rasulayn kentinde gece, havaya peş peşe ateş açılması Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde tedirginliğe yol açtı. Sınırda konuşlu askerler de misilleme amaçlı havaya uyarı ateşi açarken, silahların Suriye'nin Menbiç kentinin IŞİD'den arındırılmasının sevinci amacıyla sıkıldığı anlaşıldı.

Daha önce Suriye tarafından ateşlenen top, havan ve silahlara ait mermilerin sınırı aşmasıyla 5 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde, saat 21.00'den itibaren peş peşe silah sesleri duyulmaya başlandı. PKK'nın Suriye uzantısı PYD denetimindeki Rasulayn'dan ateşlenen silahlar, endişeye yol açtı. Zaman zaman izli mermiler de havada görüldü.

Yaşananlar üzerine ilçede güvenlik önlemleri artırıldı. Sınırda önlem alan askerler de misilleme olarak havaya uyarı ateşi açtı. Bir süre sonra silah seslerinin, PYD'nin de dahil olduğu Suriye Demokratik Güçleri'nin Halep'in Menbiç İlçesi'ni IŞİD'den temizlediğini duyurması nedeniyle yapılan sevinç gösterisinden kaynaklandığı anlaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2016, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142