Urfa'da tıp operasyonu

 Urfa'da tıp operasyonu
banner206

Şanlıurfa'da devletin 18 milyon lira zarara uğratıldığı iddiasıyla tıp merkezlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda aralarında doktorların da bulunduğu 36 kişi gözaltına alındı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, muayeneye gelen kişilerin kimlik numaralarıyla tahlil yapılmış gibi göstererek devleti zarara uğrattığı öne sürülen tıp merkezleri, Sosyal Güvenlik Kurumu müfettişlerince yapılan incelemede ortaya çıkarıldı. Müfettiş raporlarının ardından SGK'nın şikayeti üzerine harekete geçen polisler, Şanlıurfa ve ilçelerindeki tıp merkezleri ile bu merkezlerin denetimini yapanların bulunduğu 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Baskınlarda aralarında doktor, hemşire ve denetmenlerin de bulunduğu 36 kişi gözaltına alındı. SGK müfettişleri ve polisler incelemesinde; tıp merkezlerinin yapılmayan tedavi ve tahlilleri faturalandırdığı, faturaların kontrolünü yapan denetmenlerin de bu durumu görmezden geldiklerini saptadığı bildirildi.

 

Şüpheliler sorgulanmaya başladı

Kamuyu zarara uğrattıkları iddiasıyla Şanlıurfa merkezli olarak Sivas, Ağrı, Ankara, Adana, Adıyaman, Antalya, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli ve Kahramanmaraş'ta eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 36 şüpheli, sorgulanmak üzere Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne getirildi. Şüphelilerin; ‘suç örgütü kurmak', 'rüşvet alıp-vermek', 'sahte evrakla devleti zarara uğratmak', 'nitelikli dolandırıcılık' ve 'kimlik bilgilerini sızdırmak’ suçlarından sorgulandığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2015, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142