Urfa’da yeni karantina sayısı açıklandı

Urfa’da yeni karantina sayısı açıklandı
banner206

Şanlıurfa’da yeni karantina sayısı Valilik tarafından açıklandı. Dün toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Şanlıurfa’da 96 yerde karantina uygulamasına karar verdi. En çok korona virüsü vakasının Haliliye’de olması dikkat çekti.

Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

“15.07.2020 tarihinde olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, COVİD-19 pozitif tespit edildiğinden 14 gün süreyle evde izolasyonu amacıyla karantina tedbiri kararı alınan/sonlandırılan yerlerle ilgili olarak aşağıdaki kararları almıştır.

A. Yapılan filyasyon çalışmaları sonucunda COVID-19 pozitif tespit edildiğinden COVID-19 pozitif hastanın evden ayrılışından 14 gün sonrasına kadar Birecik İlçemizde on beş (15), Ceylanpınar İlçemizde sekiz (8), Eyyübiye İlçemizde on üç (13), Haliliye İlçemizde yirmi altı (26), Karaköprü İlçemizde yirmi iki (22), Suruç İlçemizde dört (4) ve Viranşehir İlçemizde sekiz (8) farklı adreste karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir.

 B. Karantina tedbiri uygulanan, geçen süre zarfında yeni pozitif vaka tespit edilmeyen ya da son vaka tespitinden sonra 14 gün geçmesi ve yeni vaka çıkmaması durumunda 16.07.2020 tarihi itibariyle Birecik İlçemizde dört (4), Bozova İlçemizde beş (5), Ceylanpınar İlçemizde dört (4), Eyyübiye İlçemizde on üç (13), Halfeti İlçemizde bir (1), Haliliye İlçemizde otuz (30), Karaköprü İlçemizde on dokuz (19), Siverek İlçemizde beş (5), Suruç İlçemizde altı (6) ve Viranşehir İlçemizde dokuz (9) farklı adreste karantina tedbirinin sonlandırılmasına karar verilmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277