Urfalı Kaymakam açığa alındı...

.

Urfalı Kaymakam açığa alındı...
banner206

 Ağrı'nın Eleşkirt ilçesi Kaymakamı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Abdulkadir Okay açığa alındı.

Şanlıurfa’da olduğu gibi Türkiye genelinde de FETÖ Terör Örgütüne yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda Ağrı'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, kentte görevli 2 kaymakam açığa alındı. Açığa alınan kaymakamlardan biri Ağrı'nın Eleşkirt ilçesi Kaymakamı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Abdulkadir Okay oldu. Şanlıurfa eski Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç döneminde genel sekreter yardımcılığı görevine getirilen Okay, daha sonra Eleşkirt kaymakamlığına atanmıştı.

 

Abdulkadir Okay kimdir?

1979 yılında Şanlıurfanın Akçakale ilçesinde doğdu. İlk,orta ve lise öğrenimini Şanlıurfa'da tamamladı. 1998 yılında yerleştiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü tamamlayarak buradan 2003 yılında mezun oldu.

2004 yılında Maliye Bakanlığı'ında denetmen olarak çalışma hayatınabaşladı. 2007 yılında Edirne Kaymakam adayı olarak Mülki İdare sınıfına geçti. Sırasıyla Gaziantep'in Karkamış, Edirne'nin Meriç ve Enez, Sakarya'nın Kaynarca ilçelerinde kaymakamlık vekilliklerini yaptı.

2009 yılında bir yıl süreli olarak Amerika Birleşik Devletleri University Of Central Florida Üniversitesinde yabancı dil ve liderlik programına katıldı. Akabinde Gaziantep'in Nurdağı ile Ardahan'ın Hanak ilçelerinde kaymakamlık, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı. Daha sonra Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde kaymakamlık görevine atandı. Okay, bugün FETÖ kapsamında açığa alındı.

Hakime Songül Hanım ile evli olup, iyi derecede ingilizce ve arapça bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142