Urfalı Vekilin acı günü

Urfalı Vekilin acı günü
banner206

 MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Şanlıurfalı Hemşerimiz Zühal Topçu'nun babası Ali Topçu vefat etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şanlıurfalı Hemşerimiz Zühal Topçu'nun Babası Ali Topçu'nun cenazesi bugün öğle namazına müteakip Karşıyaka mezarlığında toprağa verildi.

 

Prof. Dr. Zühal TOPCU Kimdir ?

Prof. Dr. Zühal TOPCU, 1960'ta Şanlıurfa Birecik'te doğdu. Baba adı Ali, Anne adı Behiye'dir.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sosyoloji-Felsefe Bölümünü 1982 yılında bitirdi. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde 1985 yılında Yüksek lisansını tamamlayan TOPCU, aynı üniversitenin Gazi Eğitim Fakültesinde 1986 yılında Öğretim Üyeliği görevine başladı. Doktora tezini 1990 yılında tamamladı. Aynı üniversitede Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesör unvanlarını alan TOPCU, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Bölüm Başkanlığı ile KKTC Girne Amerikan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlık ve Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulundu. Toplumsal Cinsiyet, Eğitim Yönetimi, Eğitim Programları, Küreselleşme, İletişim v.s. alanlarında yüksek lisans ve doktora dersleri verdi. Çok sayıda yüksek lisans ve doktora tezine danışmanlık yapan TOPCU, Amerika, İngiltere ve Japonya'nın yanı sıra birçok ülkede çeşitli çalışmalar yaptı.

- "Eğitimde Kalite Yönetimi" adlı kitabın Yazarlığını;

- "Japon Eğitim Sistemi" adlı çeviri kitabında Bölüm Yazarlığı;

- "Türk Eğitim Sistemi: Alternatif Perspektif" adlı kitabın Bölüm Yazarlığı;

- "Sınıf Yönetimi: Yeni Gelişmeler Doğrultusunda: Öğretmen Adaylarına ve Öğretmenlere El Kitabı" adlı kitabın Editörlüğünü;

- "Eğitim bilimine giriş: Temel Kavramlar: Öğretmen Adaylarına ve Öğretmenlere El Kitabı" adlı kitabın Editörlüğünü;

- "Eğitim Psikoloji El Kitabı" adlı kitabın Editörlüğünü yaptı ve çok sayıda makalesi yayınlandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Parti İçi Eğitim, Siyaset ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapan TOPCU, 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde Ankara 1. Bölgeden MHP Milletvekili olarak seçildi. T.B.M.M. 24. Dönem Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyeliği ve Türkiye – Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu Üyeliği görevini üstlenmektedir.

İyi düzeyde İngilizce bilen TOPCU, 2 çocuk annesidir.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142