Urfalıları mest edecek karar...

.

Urfalıları mest edecek karar...
banner206
 Şanlıurfa’da pazarcı esnafı darbe girişiminde bulunanlara ve destek verenlere mal satılmayacağını, kapıya astıkları afişle duyurdu.

Şanlıurfa’da Semt Pazarları Derneği tarafından alınan kararla, semt pazarlarının giriş kapılarına "Vatanı, milleti satanlara biz pazarcı esnafı olarak sebze ve meyve satmayız" yazılı pankartlar asıldı. Karara esnafla birlikte vatandaşlar da destek verdi.

Alınan karar hakkında bilgi veren Şanlıurfa Semt Pazarları Derneği Başkanı Mehmet Emin Kızılateş, “Biz esnaflarımızla toplantı yaptık. Böyle bir karar aldık, hainlere mal satmıyoruz. Biz Feto’ya karşıyız, darbeye karşıyız. Böyle bir karar aldık ve bu kararı da uygulamamız lazım. Bütün Türkiye’ye ibret olsun. Biz gece sabaha kadar nöbetteyiz, gündüz de işimize bakıyoruz. Başkanlarımız da bize yardımcı oluyorlar, Allah razı olsun. Reisimizin de her zaman arkasındayız. Dimdik dursun, yürüsün. Bütün halk arkasındadır. Sonsuza kadar arkasındayız” dedi.

Hainlerin zaten pazara giremeyeceğini söyleyen esnaf Hüseyin Baran, “Onları Allah’a havale etmişiz. Mal satmak ne demek, onları Allah’a havale etmişiz. Onlar zaten pazara giremezler” şeklinde konuştu.

Esnaf İsmail Çildacı ise, "Bu kararı biz kendi esnafımız arasında uyguladık. Darbecilere kesinlikle meyve ve sebze satışı bu pazarımızda kesinlikle yoktur. Demokrasi nöbetinde geceleri meydanlarda, gündüzleri ise işimizdeyiz" dedi.

Pazarcı esnafı Mehmet Hayırlı da, "Hainlere biz eşya satmayız ve Türkiye’ye düşman olanlara eşya satmayız. Allah onları kahretsin" diye konuştu.

Pazarda alışveriş yapan bir bayan ise bu vatanın ekmeğini yeyip hainlik edenlerin cezalarını bulacaklarını belirterek, esnaf tarafından alınan kararı memnuniyetle karşıladıklarını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2016, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142