Ve Vali Tuna o bölgeye gitti...

.

Ve Vali Tuna o bölgeye gitti...
banner206
 Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'ndeki Mürşitpınar Mahallesi'nin karşısında olan terör örgütü PKK'nın Suriye kolu olan PYD'nin denetimindeki Kobani sınırına güvenlik amacıyla duvar örme çalışmaları devam ediyor.

Suruç ile Kobani arasındaki bölgede güvenlik duvarı örme çalışmaları devam ediyor. Türkiye'nin sınır hattına güvenlik duvarı örmesini Kobani'de oturan az sayıdaki Suriyeli protesto etmeyi sürdürüyor. Suriye tarafındaki protestolar üzerine sınırın Türkiye tarafında zırhlı araçlarla güvenlik güçleri önlem aldı.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ise Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi ile birlikte sınır hattında duvar örme çalışmalarını inceleyip, son duruma ilişkin bilgi aldı. Vali Güngör Azim Tuna, duvar örme çalışmalarının TSK'nın Kobani'ye gireceği şeklinde çarpıtılmak istendiğini hatırlatarak, bu tür söylemlerin yalan olduğunu kaydetti.

Sınıra yapılacak güvenlik duvarının 2 ay önce ihalesinin yapıldığını ve toplamda 5 kilometrelik bir alanı kapsayacağını belirterek, "Çalışmalar uluslararası koordinatlara göre sınırın sıfır noktasında yürütülmektedir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2016, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142