Viranşehir'de yoğun ilgi gören yürüyüş...

.

Viranşehir'de yoğun ilgi gören yürüyüş...
banner206
 Viranşehir Kaymakamlığı tarafından organize edilen "Darbeye Hayır, Milli Birlik, Kardeşlik ve Demokrasi Yürüyüşü"ne Viranşehir ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi.

Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, Kaymakam Ahmet Yıldız, kurum amirleri siyasi partiler, STK'lar ve ilçe halkının katılımıyla gerçekleştirilen "Demokrasi Yürüyüşü" İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünden başlayarak günlerdir demokrasi nöbetinin devam ettiği ilçe meydanında son buldu.

 

15 Temmuz darbesi demokrasi çağını açmıştır

İlçe Meydanında son bulan yürüyüşün ardından darbe girişiminde şehit olanlar için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Ardından halka hitap eden Kaymakam Ahmet Yıldız, sokakları terk etmeyerek darbeyi boşa çıkaran halka teşekkür etti. Yıldız konuşmasının devamında "Tarihte çağ açıp çağ kapatan önemli hadiseler olmuştur. Yazının bulunması, İstanbul'un Fethi, Fransız İhtilali gibi. 15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye'de halkın topyekun olarak demokrasiye sahip çıkması ile gerçek manada demokrasi çağı başlamış oldu. Türkiye'de halkın demokrasisine sahip çıkması dünyaya tarihin için bir dönüm noktasıdır. Artık Yakın Çağ'dan demokrasi çağına geçmiş bulunmaktayız. Milletimizin Türkü, Kürdü, Arabı ile birlik ve beraberlik içinde olması şer odaklarını rahatsız etmiştir. Şer odakları ülke içindeki hainleri kullanarak darbe girişiminde bulundular. Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve halkı meydanlara çağırması şer odaklarının amaçlarına ulaşmasını engellemiştir. Viranşehirli hemşehrililerime bu yürüyüşe göstermiş olduğunuz duyarlılıktan ve demokrasiye olan inancınızdan dolayı hepinizi ayrı ayrı sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Burada tabi en büyük pay demokrasi şehitlerimizin ve gazilerimizindir. Sizlerin huzurunda, bizlere bu demokrasi şölenini yaşatan şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum" dedi.

 

Viranşehir Halkı Bu Gün Tarih Yazdı

Kaymakam Ahmet Yılmaz'ın konuşmasının ardından halka hitap eden Milletvekilimiz Mehmet Akyürek, yürüyüşe yoğun ilgi gösteren Viranşehir halkına teşekkür etti. Akyürek şunları kaydetti: "Darbe karşısında destan yazan bütün Türkiye gibi Viranşehir halkı da bu gün tarih yazmıştır. Darbeciler dış güçler ile işbirliği yaparak başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Türkiye'yi karanlık bir döneme sürüklemek istemişlerdir. Ama sizler bu darbecilerin planlarını boşa çıkardınız. Başta aziz şehitlerimiz olmak üzere gazilerimize ve tüm halkımıza minnet ve şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından ilahi grubunun seslendirdiği ilahilerle "Darbeye Hayır, Milli Birlik, Kardeşlik ve Demokrasi Yürüyüşü" son buldu.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2016, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142