Yatırımcıya kucak açıyorlar...

.

Yatırımcıya kucak açıyorlar...
banner206
 Şanlıurfa'nın Birecik ilçesi Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, bölgeye yatırımcı çekmek için her türlü imkanlarını seferber ettiklerini belirterek, "Taş üstüne taş koyan başımızın tacıdır. Çünkü, açılan her fabrika istihdam, aş, ekmek demektir" dedi.

Başkan Pınarbaşı, bölgedeki en önemli sorunun işsizlik olduğunu vurgulayarak, "Bunun için yeni işyerleri, fabrikalar ve yatırım gerekli. Biz de yatırımcıyı bölgemize çekmek için her türlü desteği yasalar çerçevesinde sağlıyoruz.Taş üstüne taş koyan başımızın tacıdır. Çünkü, açılan her fabrika istihdam, aş, ekmek demektir" diye konuştu. Büyük bir yatırımcının bölgede bu yıl üçüncü fabrikasını açtığını ifade eden Başkan Pınarbaşı, "Kurulan bu tesislerin her birinde 200-300 personel çalışıyor. Toplam 900 işçimize istihdam sağlayan bu fabrikaların sayılarının artırılması gerekiyor. Nüfusu merkezde 50 bin, bağlı yerleşim birimleriyle birlikte 100 bini bulan ilçemizde, nüfus sürekli artıyor. Kocaeli diye bir köyümüzde açılacak Organize Sanayi Bölgemizle inşallah daha fazla yatırımcı bölgemize gelecek" dedi.

 

110 Hektar Alanda Kuruluyor

Başkan Pınarbaşı, bölgede altyapı çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Kocaali Köyü bölgesinde 2011 yılında tescil edilen Birecik Organize Sanayi Bölgesi Kocaali 110 hektar alana kurulacak. Burada tüten bacalar bölge halkımızın istihdam sorununa önemli katkı sunacak. Bu nedenle bölgenin faaliyete geçmesini heyecanla beklerken, yatırımcılarımıza da çağrı yapıyoruz. Gelin bölgemize yatırım yapın, her türlü kolaylığı size sağlayalım" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2016, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142