Yemek servisi Başkan Pınarbaşı'ndan...

.

Yemek servisi Başkan Pınarbaşı'ndan...
banner206
Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde vatandaşlar, terör örgütü FETÖ'nün darbe girişimine karşı demokrasi nöbetini sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, darbe girişiminin ardından yaptığı "alanlara çıkın" çağrısı üzerine başlayan demokrasi nöbeti, yurdun dört bir tarafında olduğu gibi, Birecik'te de devam ediyor. Birecik Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı'nın öncülük ettiği halk, 15 Temmuz akşamından bu yana alanlarda sabahlıyor.

 

"bütün bunlar üst aklın tezgahı"

Halkı demokrasi nöbetinde bir an olsun yalnız bırakmayan Başkan Pınarbaşı, 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlara kendi elleriyle yemek dağıttı. Daha sonra kalabalığa hitap eden Pınarbaşı, oynanan bütün bu oyunların, Türkiye'nin büyümesini, güçlenmesini istemeyen üst aklın tezgahı olduğunu söyledi.

 

"Bu millete kimsenin gücü yetmez"

Birlik olduğu sürece bu milleti bölmeye, diz çöktürmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini ifade eden Pınarbaşı,"Bu millet tökezleyebilir ama dimdik ayağa kalkmasını da bilir. Tıpkı Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi, Sakarya'da, Çanakkale'de olduğu gibi. Bu millet büyük bir millettir. Bu millet savaşçı bir millettir. Bu millet, İslam halifeliğini üstlenmiş, yıllarca İslamiyet'in kılıcını çekmiş, İslam'ın dünyaya yayılması için her türlü cephede savaşmış, her türlü pisliğe ve namussuzluğa karşı koymuş bir millettir. Onun için şunu unutmamaları lazım; bu millete kimsenin gücü yetmez. Yeter ki biz birliğimizi, dirliğimizi bozmayalım. Dik duralım, eğilmeyelim. Biz bunları yaptıktan sonra onların ne topu, ne tankı ne de uçakları bizleri durdurabilir. Devletin kurumlarına sızmış terör örgütü FETÖ'nün, milleti sokmak için zaman kollayan zehirli bir yılan olduğunu herkesin gördü. 15 Temmuz günü aklımızın ucundan bile geçmeyen bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Allah'a şükürler olsun ki o gece 15 dakika gecikme ile Cumhurbaşkanımıza ulaşamadılar, Allah'a şükürler olsun ki Genelkurmay Başkanımıza o kağıtları imzalatamadılar, Allah'a şükürler olsun ki bu girişim gece yarısından sonra değil, 22.30 gibi başladı. Bu milleti Allah korudu. Cumhurbaşkanımızın çağrısından sonra sokaklara çıkıp, tankların önüne duran milletimiz öyle bir kahramanlık örneği gösterdi ki bunların aklı, hayali durdu" diye konuştu.

 

"600 YILLIK HAÇLI PLANI"

Birecik Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, terör örgütlerinin arkasındaki güçlerin, İslam ülkelerine önderlik yapmasını engellemek için Türkiye'yi bölmeye, parçalamaya, güçsüzleştirmeye çalıştığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Almanya'nın Köln ketinde yapılan toplantıya telekonferans yöntemiyle katılmasının dahi engellendiğine dikkati çeken Pınarbaşı, "Bu neyin korkusu? Bu telaş niye" diye sordu.

 

"emri üst akıldan alıyorlar"

"Darbe başarılı olsaydı, insanlar sorgusuz sualsiz zindanlara atılacak, infaz edileceklerdi" diyen Başkan Pınarbaşı, "Emri FETÖ vermiyor, bunları kukla yerine koyup oynatan üst akıl veriyor. Bu üst akıl yıllarca Türkiye'nin düşmanı olan İsrail'di, yıllarca bize dost görünen Amerika'ydı, İngiliz siyasetini her dönem konuşturan İngiltere'ydi, Almanya'ydı. Bugün bakıyorsunuz terör örgütlerini ellerindeki silahlara ya Amerikan silahı, ya Alman silahı ya da İsrail'den giden silahlar. Peki bu silahlar nasıl gidiyor onlara? Nasıl geçiyor onların ellerine? Orduya sızmış, bugün ortaya çıkan hainler tarafından veriliyordu. Bu devlet terörle mücadeleye 500 milyar dolar para harcadı. Bu ne demek biliyor musunuz? Birecik'te bir hastane yerine iki hastane demek. Birecik'in bir köprüsü olacağına iki köprüsü olacak demek. 2 bin TL maaş alan bir memurun 3 bin TL maaş alması demek. Türkiye'de yapılmayan yolların yapılması, okulsuz yerlere okul yapılması demek. Kişi başına 25 bin dolar gelir demek. Türkiye'nin her yerinde sanayi olacak demek. Türkiye'nin her yerinde bereket olacak demek. Türkiye'de fakir insan kalmaması demek. Ama bu hainler, Türkiye'yi terör belasıyla uğraştırıp, 40 yılda devletin 500 milyar dolar harcamasına sebep oldular" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2016, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142