Yetim ve öksüzlere iftar yemeği..

Yetim ve öksüzlere iftar yemeği..
banner206

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar belediyesi tarafından ilçe sınırları içerisinde bulunan mülteci kamplarında bulunan yetim ve öksüz Suriyeli çocuklara iftar yemeği verildi.

Ceylanpınar ilçesi Ceylan ilköğretim okulunda verilen iftar yemeğine yaklaşık bin dolayında yetim ve öksüz Suriyeli çocuk katıldı. İftar yemeğini Suriyeli çocuklar ile açan Belediye Başkanı Menderes Atilla çocuklarla bir süre sohbet edip onlara çeşitli oyuncaklar hediye etti. Yetim ve öksüz arkadaşları ile ilk defa iftarda bir araya geldiğini ifade eden Fatma el Barik, “Suriyeli arkadaşlarım ile ilk defa bir araya geldim. Onlarla mübarek Kadir gecesinde iftarımızı açtık. Bize bu fırsatı veren belediye başkanı Menderes Atilla’ya şükran borçluyuz” diye konuştu.

Yetim ve öksüzler ile iftar açmanın mutluluklarını yaşadıklarını ifade eden Menderes Atilla, "Biz ensar bir devletiz. Kapımızı hiçbir zaman mazlumlara karşı kapatmak ve kapatmayacağız. Bir sürü iş yoğunluğum olmasına rağmen bu güzel gecemizi yani Kadir gecemizi Suriyeli yetimler ve öksüzler ile birlikte kutlamaya karar verdik. Bu güzel gecede iftarımızı çocuklar ile beraber açtık onlara çeşitli hediyeler verdik. Çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Ayrıca bu güzel gecede bizi yalnız bırakmayan protokol üyelerine de ayrıca teşekkür ederim” dedi. İftar yemeği programı okunan duaların ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2016, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142