Yılmaz, din görevlileri ile iftarda bir araya geldi

.

Yılmaz, din görevlileri ile iftarda bir araya geldi
banner206

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen iftar yemeğinde ilçede görev yapan din görevlileri ile bir araya geldi. Belediye Sosyal Tesisleri Paşa Konağında düzenlenen iftar yemeği okunan dualarla başladı.

İftar öncesi açıklamada bulunan Belediye Başkanı Resul Yılmaz, “ Aslında Gecikmiş bir birliktelik ama inanıyorum ki gönüllerimiz her daim birdir, inşallah bundan sonra sık sık bir araya geliriz, bir çoğunuzla imam hatip lisesi yıllarından tanışıyor olmamız beni duygulandırıyor, üzülerek belirteyim imam hatip liselerindeki eğitim kalitesi bizim okuduğumuz dönemdeki gibi değil bu durum bizi üzüyor inşallah bu noksanlığı en kısa sürede giderme imkânını yakalarız, Allah cc insanı akıllı irade sahibi ve üstün nitelikli bir varlık olarak yaratmıştır, bu üstün nitelikleri de hayatın her anlamında kullanmamızı ister, maalesef toplumda bir hastalık oluşmuş, yaşadığımız toplum vahi dinini yaşamıyoruz, bunun yerine atalarımızdan dedelerimizden geleneksel bir anlayış üzerine çoğu zaman yaşıyoruz buda toplumdaki ayrışmaların en önemli nedenlerinden birisi olsa gerek. Tamda bu noktada siz değerli ağabeylerime çok önemli görevler düşüyor, toplumu aydınlatmalıyız, özellikle kitabımızdan her şeyi öğrenebileceğimiz sık sık hatırlarsak gündemimize alırsak bu insanlara bu topluma en büyük iyiliği yapmış oluruz hepinizin kadir gecesini şimdiden tebrik ediyor hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Ezanın okunmasıyla iftarlarını açan din görevlileri yemek sonrası belediye başkanı ile sohbet ederek Başkan Yılmaz’a davetinden dolayı teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2017, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142