Cihanbeyli’de Polis Haftası Kutlamaları

Türk Polis Teşkilatı’nın 168. kuruluş yıldönümü Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde törenlerle kutlandı.Kent Meydanı'nda düzenlenen tören, Cihanbeyli İlçe Emniyet Müdürü Osman Ertaş’ın Atatürk anıtına çelenk koymasıyla başladı....

Cihanbeyli’de Polis Haftası Kutlamaları
banner206
Türk Polis Teşkilatı’nın 168. kuruluş yıldönümü Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde törenlerle kutlandı.

Kent Meydanı'nda düzenlenen tören, Cihanbeyli İlçe Emniyet Müdürü Osman Ertaş’ın Atatürk anıtına çelenk koymasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından program Cihanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Lokalinde devam etti. Burada bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Kemal Kızılkaya, "Hiçbir meslek grubu yoktur ki kutsal olmasın. Emek verilerek güvene değer görülen her iş takdir ile karşılanmalıdır. Devletimizin ve milletimizin selameti, huzur ve güvenliği için Emniyet Teşkilatımızın yanı sıra yüce milletimizin katkılarının da payı büyüktür" dedi.

Konuşmanın ardından polis teşkilatının kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Birincilerin ödüllerini Kaymakamı Kemal Kızılkaya ve Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Ali Önal, ikincilerin ödüllerini İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ömer Kaptan ve İlçe Emniyet Amiri Ali Harmancı verdi.

Tören İlçe Emniyet Müdürü Osman Ertaş’ın tebrikleri kabulü ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2013, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142