Atilla'dan Kandil mesajı

Atilla'dan Kandil mesajı

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm İslam âleminin kandilini kutladı.

Bütün İslam dünyası için önemli olan, içinde Regaip, Miraç ve Berat Kandilleri ile Kadir Gecesi’ni barındıran üç ayların başladığını belirten Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla Regaip Kandili’nin, tüm insanlığa huzur getirmesini temenni etti.

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, yayımladığı mesajında, Regaip Kandili’nin önemine değinerek, “İslam âleminde son derece önemli yere sahip olan kandil gecelerinin ilkini; perşembeyi cumaya bağlayan geceyi Regaip Kandili olarak idrak edeceğiz. Regaip kelime manası itibariyle isteme, arzulama ve meyletmeyi ifade etmektedir. Dolayısıyla Regaip Kandili’nde de anlamına uygun olarak Rabbimizin ihsanını diliyorum. Bugün dünyanın çeşitli yerlerinde akan kanın, çekilen acıların bir an evvel durmasını, Müslümanların Yüce Allah’a daha derin bir şükür imkanı bulacağı bu özel gecede, milletimiz için muhabbetin, sohbetin, samimiyetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. Tüm hemşerilerimizin Regaip kandilini ve Mübarek üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam aleminin ve insanlığın huzur içinde olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142