Böyle izlediler...

Böyle izlediler...
banner206
 Eyyübiye HEM’de yangın tatbikatı
Eyyübiye Halk Eğitimi Merkezi’nde yangın tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. 
Eyyübiye Halk Eğitimi merkezi Proje Ofisi’nin organizasyonunda gerçekleştirilen “Yangın Eğitimi ve Tatbikatı” vatandaştan büyük ilgi gördü. Eğitim kapsamında olası bir yangın anında dumandan etkilenenler ve içeride mahsur kalanların nasıl tahliye edileceği gösterildi. 

“Yangın ve deprem anında halkımız panik yaşayabiliyor”
Eğitim ve tatbikat hakkında bir açıklama yapan Eyyübiye Halk Eğitimi Müdürü Necati Taş, 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle geçtiğimiz günlerde Deprem Bilinçlendirme Eğitimi ve Tahliye Tatbikatı gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, “Bugün de yangın tahliye tatbikatı yaptık. Amacımız bir farkındalık oluşturmak. Çünkü yangın ve deprem anında halkımız panik yaşayabiliyor. Vatandaşlarımız küçük bir sarsıntıda dahi korkuyla pencereden atlayabiliyor ya da binayı terk etmeye çalışırken yaşanan izdihamdan ezilme tehlikesi atlatabiliyor. Bilgi eksikliğinden kaynaklanan bu panik durumu küçük olaylarda dahi ciddi yaralanmalara ya da ölümlere sebep olabiliyor. Biz bu eğitimler ile vatandaşlara ilk anda kendi kendilerine yapabilecekleri şeyleri anlatarak onları bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu anlamda bize bu eğitimlerde bize destek olan itfaiye ekibine, itfaiye amirlerine ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Önemli olan soğukkanlı olmak”
Tatbikata katılan ve açılan branda üzerine pencereden atlayan bir vatandaş böyle bir durum ile karşılaşıldığında sakin olmak gerektiğini anladıklarını belirterek “Eyyübiye Halk Eğitimi Merkezi’ne ve İtfaiye Daire Başkanlığı’na verilen bu eğitimden dolayı teşekkür ediyorum.  Bir panik anı oluyor ama önemli olan burada soğukkanlılık” dedi.
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2018, 08:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142