Dillere destan bir düğün...

Şanlıurfa'da, önceki akşam şehrin tanınmış iki ailesinin çocukları Cumhuriyet Savcısı Mehmet Fatih Acemoğlu ve Eda Gürkan'ın bekarlığa veda ettiği dillere destan düğünde dolarlar havada uçuştu.

Acemoğlu Aşireti ileri gelenlerinden Kanaat önderi Çiftçi İş Adamı Mikdat Acemoğlu'nun oğlu ve aynı zamanda Şanlıurfa Genç Misiad Şube Başkanı İş Adamı Ferruh Acemoğlu’nun kardeşi Kozaklı Cumhuriyet Savcısı Mehmet Fatih Acemoğlu (28) ve İş Adamı Sadık Gürkan'ın kızı Eda Gürkan (22) için, dün akşam Kentin en büyük oteli olan Nevali'de uzun süre unutulmayacak bir düğün töreni yapıldı.

Nevali oteldeki düğüne Şanlıurfa Vali Yardımcısı Bahadır Güneş, Şanlıurfa  eski Milletvekili Müfit Yetkin,  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili İsa Kızıldemir, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, AK Parti Karaköprü ilçe Başkanı Av. Ahmet Aksoy, Şanlıurfa Eski il Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, MİSİAD Şube Başkanı Ömer Ağ, Tapu Müdürü İlhan Leylak, Hilvan Kaymakamı Furkan Duman, Kozaklı Kaymakamı Ömer Faruk Duman, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı Albay Eyüp Sabri Kirişçi, Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Adalet Bakanlığı Müşaviri Serhat Şuşarlıoğlu,  ve çok sayıda  Hakim ve Cumhuriyet Savcısı, ile yaklaşık bin davetli misafir katıldı.

Siyasi ve bürokratların buluştuğu gecede mahalli sanatçılar tarafından yöresel türküler ve şarkılar seslendirildi. Davullu zurnalı halayların çekildiği gece boyunca misafirler yanlarında getirdiği 1'lik dolar ve 5 TL'lik banknotları Damat Mehmet Fatih Acemoğlu ve Gelin Eda Gürkan'ın üzerine atmak için birbiriyleriyle yarıştı.

Bol şahitli Nikah...

Kozaklı Cumhuriyet Savcısı Mehmet Fatih Acemoğlu ve Eda Gürkan çiftinin resmi nikahı muhteşem düğünde kıyıldı. Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'nin kıydığı resmi nikahta; Şanlıurfa Vali Yardımcısı Bahadır Güneş, Hilvan Kaymakamı Furkan Duman, Kozaklı Kaymakamı Ömer Faruk Duman, Kozaklı Belediye Başkanı Celalattin Güven, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı Albay Eyüp Sabri Kirişçi, Nevşehir Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Adalet Bakanlığı Müşaviri Serhat Şuşarlıoğlu şahitlik yaptı. Genç çifte sorulan ‘evlenmek istiyor musun’ sorusuna evet yanıtı alan Belediye Başkanı Baydilli, Fatih ve Eda çiftçini atılan imzalar sonrası resmen eş olarak ilan etti.  Alkış ve zılgıtların yükseldiği salonda nikah şahitleri ise tek tek mutluluklar diledi.

Genç çiftin evlilik cüzdanını ise Vali Yardımcısı Bahadır Güneş ve Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı birlikte evin hanımı olacak olan Eda Gürkan’a takdim ettiler.

Kıyılan nikah sonrası hatıra fotoğrafı çekildi, ardından düğünde unutulmayacak renkli görüntülerin yaşandığı davullu zurnalı eğlenceye geçildi.

Sanatçı Şahin Halhallı ve saz ekibi tarafından seslendirilen Türkçe ve Kürtçe şarkılar türküler eşliğinde genç çift başta olmak üzere düğüne katılan tüm misafirler gece yarısına kadar eğlenerek yaşanan mutluluğa ortak oldular.

Salonda davul şov vardı…

Türküler eşliğinde çekilen halayların vazgeçilmezi olan davul zurna ekibi ise salonda şov yaptı. Genç iki davulcunun ağızlarıyla tuttukları davullarla birlikte kendi eksininde dönmeleri yürekleri ağza getirirken bir yandan da büyük alkış aldı.

Dillere destan, uzun süre unutulmayacak bir düğüne ev sahipliği yapan Acemoğlu ailesi gerek Urfa’dan gelen gerekse de il dışından katılım sağlayan misafirler tarafından tam not aldı.

Kozaklı Cumhuriyet Savcısı damat Mehmet Fatih Acemoğlu’nun babası çiftçi iş adamı Mikdat Acemoğlu, düğün sonrası sözlü bir açıklama da bulunarak; ‘ikinci kez dünür olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Oğlum Mehmet Fatih ve gelinim Eda için düzenlediğimiz bu güzel geceye katılım sağlayan tüm misafirlerime gönülden teşekkür ediyorum.’ Dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 17:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Dörtkardeş
Mehmet Dörtkardeş - 1 yıl Önce

Acemoğlu ailesine vede savcımıza ancak böyle görkemli bir düğün yakışırdı söylenecek söz yok

Acemoğlu
Acemoğlu - 1 yıl Önce

Bize yakışanda budur

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142