Kirvelikte tamam...

.

Kirvelikte tamam...
banner206
 Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük Kobanili çocuklara kirve oldu. 
Türkiye’nin en büyük çadır kentinde yaşamalarını sürdüren ve her türlü imkanların kendilerine sunulduğu Kobanili ailelerin 425 çocuğu, Suruç Kaymakamlığı’nca toplu sünnet şöleninde sünnet ettirildi. Suruç AFAD Çadırkent Konaklama Tesisi’nde gerçekleştirilen toplu sünnet şölenine,Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Suruç İlçe Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Suruç AFAD ÇadırkentMüdürü Mehmet Han Özdemir, çadırknent çalışanları ve Kobanili aileler katıldı.

Toplu sünnet şöleninde üç dilde şarkılar söylendi, halaylar çekildi. Şölenin ardında Şanlıurfa Valisiİzzettin Küçük’ün de katıldığı sünnet merasimi gerçekleştirildi.

Erkekliğe ilk adımını atacak çocuklara Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük tarafından hediyeler verildi.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, “Türkiye’de kaldığınız müddetçe değerli Kobanililer, sizin canınız, malınız, namusunuz bizim için mukaddestir ona el uzatanın elini kırarız. Değerli Kobanili kardeşlerim, bizim içinde bir de sizin yavrularınız ve evlatlarınız çok kıymetlidir. Onlar burada oldukları müddetçe onların eğitimi, sağlığı ve bunun dışındaki her türlü ihtiyaçları aynen kendi evlatlarımızın ihtiyaçları gibi olarak düşünüyoruz. Çadır kentimizdeki hastahane, sağlık merkezleri , okullar hepsi sizin çocuklarınız için burada kaldığınız müddetçe mağdur olmaması içindir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2015, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142