Urfa hayranı Vali...

.

Urfa hayranı Vali...
banner206

 Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük,  Şanlıurfa'nın tanıtımı ve sanayileşmesi çin gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor. Vali Küçük, yardımcısı Ramazan Seçilmiş ile birlikte Valilik tarafından restorasyonu yapılan  tarihi evlerde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı ve taş ustalarına yardım etti.

Kentin en eski yerleşim bölgesinde yer alan Parmaksız, Abacı ve Budak evleri olarak bilinen tarihi Urfa evlerinde yürütülen çalışmaları inceleyen Vali İzzettin Küçük çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Aslına uygun olarak restore edilen evlerde süren çalışmalarda görev alan çalışanlarla da sohbet eden Vali İzzettin Küçük, işçilere eşlik ederek taş döşeme işine katıldı.

 

Abacı evindeki restorasyon çalışmalarını incelemeleri sırasında burada taş işçiliği kursunda eğitim gören kursiyerleri de ziyaret eden Vali Küçük, kursun Şanlıurfa’daki taş işçiliğine katkı sunacağını belirtti. Kursiyerlere bu tür sanatlara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Vali Küçük, yaptıkları çalışmalardan dolayı da gençlere teşekkür etti.

 

İncelemelerinin ardından bir açıklama yapan Vali Küçük, Şanlıurfa’ya kimliğini veren tarihi evlerin özelliklerinden bahsederek: “Bu evler ilimizde çokça var. Birçoğu tahrip olmuş, restorasyona ihtiyacı var. Valilik olarak bunlardan Abacı, Budak ve Parmaksız evlerini restore ediyoruz” dedi. Tarihi evleri restore ederek ayağa kaldıracaklarını da kaydeden Vali Küçük: “Evlerimizi turizmimize ve insanlarımızın hizmetine kazandıracağız. Şehrimiz bu evlerle eski kimliğine kavuşacak. Evlerimiz şehrimizin güçlü bir ifadesi olacak” sözlerine yer verdi.

 

Şanlıurfa Valiliği tarafından restore edilen evlerdeki incelemelerinin ardından Vali İzzettin Küçük; bölgede özel teşebbüsle restore edilerek turizm işletmesi olarak kullanılan evi de ziyaret ederek, aslına uygun restore edildiği için müteşebbislere restorasyonda gösterdikleri titizlikten dolayı teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142