Urfa'ya 5 ödül...

Urfa'ya 5 ödül...
banner206

Yeni Tiyatro Dergisi, 2. Kez düzenlendiği Uluslararası Emek ve Başarı ödüllerini verdi. Şanlıurfa'dan da bu ödüller 5 kişiye layık görüldü.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,  BŞB Kültür Daire Başkanı Niyazi Kocadağ, Tiyatro ekibi yönetmeni Hasan Ocakoğlu, oyuncu Ferhat Turgut ve Emrah Aşkın başarı ödüllerine layık görülen isimler oldular.

8 yıldır İstanbul’da Emek ve Başarı Ödülleri’ni gerçekleştiren Yeni Tiyatro Dergisi, Uluslararası Emek ve Başarı Ödülleri’nin ikinci yılında, pandeminin yarattığı zor koşullara rağmen ödül dağıtmaya devam ediyor.

Ekip, Anadolu’daki ve yurt dışındaki tiyatro hareketlerini ve bu alanda alın teri döken, her türlü zorluğa rağmen tiyatro sanatını yaşatanlara teşekkür etmeyi amaçlayarak geçtiğimiz sezonunun başında yola çıkmış ve bu önemli hareketi basına duyurmuştu.

Koordinatörlüğünü Yetkin Yüksel’in, başkanlığını Dr. Öğr. Üyesi Erbil Göktaş’ın yaptığı organizasyonun jürisinde yer alan Mustafa İri, Prof. Dr. Sema Göktaş, Prof. Dr. Erhan Tuna, Hacer Akbaba ve Şule Kazgan, bu yıl da bir araya gelerek onlarca başarılı isim arasından kazananları duyurdular.

Yurdun ve dünyanın dört bir yanına ulaşmayı hedefleyen Yeni Tiyatro Dergisi Jüri izlemeleri, bu yıl da hız kesmeden yeni keşifler için çalışmalarına devam edecek.

2020 yılının kazananlar isimler...

ULUSLARARASI

ONUR ÖDÜLÜ – David Mamet

KURUMSAL

KATKI VE EMEK ÖDÜLÜ – Hülya Muratlı (İ.B.B.Ş.T.)

JÜRİ

ÖZEL ÖDÜLÜ (YÖNETMEN) – Murat Atak, ‘Aslolan Hayattır’ (Mersin Büyükşehir

Belediyesi Şehir Tiyatrosu)

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ (YÖNETMEN ve DRAMATURG) –

Hasan Ocakoğlu, ‘Sen Vatan, Ben Gurbet’ (Şanlıurfa B.B.Ş.T.)

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ (YÖNETMEN) – Volkan Çetinkaya

‘Tarla Kuşuydu Juliet’ (Bursa D.T.)

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ – Niyazi Kocadağ, (Şanlıurfa Büyükşehir

Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı)

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ – Bengi Özdülger (Mersin

B.B.Ş.T.)

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ – Hasan Kollez, Taranta

Babu’ya Mektuplar (Antalya)

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ – Terör (BKGM Burç Kültür ve

Gösteri Merkezi- Bursa)

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ – Baba (Antre Sanat Sahne – Antalya)

SANATA KATKI ÖDÜLÜ – Zeynel Abidin Beyazgül,

(Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı)

SANATA KATKI ÖDÜLÜ – Erkan Cilak, Ayvalık

Belediyesi Kültür Müdürü

SANATA KATKI ÖDÜLÜ – Rota Sanat Merkezi

(Alanya)

EMEK ÖDÜLÜ – Ozan Özdemir (Denizli)

EMEK ÖDÜLÜ – Ferhat Turgut (Şanlıurfa)

EMEK ÖDÜLÜ – Yakup Akkanat (Konya)

EMEK ÖDÜLÜ – Şaban Ol ‘Theater Rast’

(Amsterdam-Hollanda)

EMEK ÖDÜLÜ – İbrahim Vehbi Atabay (Kütahya)

EMEK ÖDÜLÜ – Ali Hocalar (K.K.T.C.)

EMEK ÖDÜLÜ – Hasan Gökhan Olcay (Bornova)

EMEK ÖDÜLÜ – Kadri Özcan (Ankara)

EMEK ÖDÜLÜ – Hakan Alkan (Samsun)

EMEK ÖDÜLÜ – Uğur Çınar (Diyarbakır)

TİYATROYA KATKI ÖDÜLÜ – Alternaif Tiyatro

(İzmit)

PANDEMİDE TİYATRO ÖZEL ÖDÜLÜ – Mesafeli Kabare

(Kocaeli B.B.Ş.T.)

PANDEMİDE TİYATRO ÖZEL ÖDÜLÜ – D.T. Kamyon

Tiyatro

ULUSLARARASI MÜZİKAL PERFORMANS ÖDÜLÜ – Fide

Köksal ‘Ommata Dakromena’ (Yunanistan)

ULUSLARARASI TİYATRO EMEK VE JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ –

Kamil Kellecioğlu (Tiyatro Frankfurt)

EĞİTİM ÖZEL ÖDÜLÜ – Atatürk Üniversitesi, GSF,

Sahne Sanatları Bölümü 30.yıl

ETKİNLİK ÖDÜLÜ – Eftal Gülbudak-Ümran İnceoğlu,

Taylıeli Şenliği

FESTİVAL ÖDÜLÜ – Ethos Tiyatro Festivali

(Ankara)

TİYATRODA KADIN HAKLARI ÖZEL PROJE ÖDÜLÜ –

Sevinç Gediktaş (Ben Anadolu) ADANA D.T.

DİGİTAL TİYATRO ÖDÜLÜ – İstanbul Büyükşehir

Belediyesi Şehir Tiyatrosu (İ.B.B.Ş.T.)

EN İYİ ÇEVİRİ ÖDÜLÜ – Bilge Koloğlu (Kafesten

Bir Kuş Uçtu)

YENİ TİYATRO DERGİSİ TEŞVİK ÖDÜLÜ – Erdal Ozan

Metin

EN İYİ MAPPING UYGULAMASI – Emrah Aşkın ‘Sen

Vatan, Ben Gurbet’ (Şanlıurfa B.B.Ş.T.)

AHMET ERİNANÇ TÜRKÇEYE KATKI ÖDÜLÜ – Pervin

Ünalp, ‘Geç Kalanlar, Kuaförde Bir Gün’ (Denizli B.B.Ş.T.)

YILIN DRAMATURGU – Canan Kırımsoy, ‘Kafkas Tebeşir Dairesi’

(Alanya Belediye Tiyatrosu)

EN İYİ IŞIK TASARIMI – Cafer Yiğiter,

‘Macbeth’ (Kocaeli B.B.Ş.T.)

EN İYİ KOSTÜM – Gökçe Şener, ‘Kafkas Tebeşir

Dairesi’ (Alanya B.T.)

EN İYİ DEKOR – Rabia Kip, ‘Macbeth’ (Kocaeli

B.B.Ş.T.), Anıl Ateş Işık, Ayrılık (Odunpazarı Belediye Tiyatrosu)

EN İYİ OYUN MÜZİĞİ – Tolga Çebi, ‘Kadife

Çiçekleri’ (Antalya B.B.Ş.T.)

EN İYİ HAREKET DÜZENİ – Cihan Yöntem,

‘Macbeth’ (Kocaeli B.B.Ş.T.)

YENİ NESİL TİYATRO EKİBİ – Karma Sahne

(SAMSUN)

YILIN TİYATRO EKİBİ – Mersin Büyükşehir

Belediyesi Şehir Tiyatrosu Oyuncuları

ÇOCUK OYUNU YAZARLIK ÖDÜLÜ – Özen Rodop,

‘Papağan Kaçtı’ (Ankara D.T)

EN İYİ ÇOCUK OYUNU – Kalbimin Sevgili Gözü

(Alanya Belediye Tiyatrosu)

UMUT VEREN ERKEK OYUNCU (AYDIN ARIT) – Poyraz

Deniz Genç, ‘Moira’nın Gece Döngüsü’ (İzmir D.T.)

UMUT VEREN KADIN OYUNCU (PROF.DR.HÜLYA NUTKU)

– Zeynep Dilara Saydam, ‘Kara Fatma’ (K.B.B.Ş.T.)

YARDIMCI ROLDE EN İYİ ERKEK, KOMEDİ – Murathan

Sefa Olgun, ‘Kamyon, Seksen Günde Dünya Gezisi’ (Denizli B.B.Ş.T.)

YARDIMCI ROLDE EN İYİ KADIN, KOMEDİ – Selver

Kılıç, ‘Başroldeki Kadınlar’ (Diyarbakır D.T.)

YARDIMCI ROLDE EN İYİ ERKEK, DRAM – Ufuk Aşar,

‘Macbeth’ (K.B.B.Ş.T.)

YARDIMCI ROLDE EN İYİ KADIN, DRAM – Birke

Muratal Doğan, ‘Kafkas Tebeşir Dairesi’ (Alanya B.T.)

EN İYİ ERKEK OYUNCU, KOMEDİ – Oğuzhan

Çıplakoğlu, ‘Kamyon, 39 Basamak, Seksen Günde Dünya Gezisi’ (Denizli B.B.Ş.T.)

EN İYİ KADIN OYUNCU, KOMEDİ – Eda Aydınlı, ‘39

Basamak, Seksen Günde Dünya Gezisi’ (Denizli B.B.Ş.T.)

EN İYİ ERKEK OYUNCU, DRAM – Ömer Burak Ünal,

‘İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı’ (Odunpazarı B.T.)

EN İYİ KADIN OYUNCU, DRAM– Beyza Ergezer

Şahin, Cansu Sabetrasekh, Simge Defne, ‘Kadife Çiçekleri’ (Antalya B.B.Ş.T.)

YILIN PERFORMANSI, ERKEK – Murat Çapar, ‘Ezop’

(Tarsus B.T.)

YILIN PERFORMANSI, KADIN – Handan Ekici,

‘Lotus’ (Diyarbakır Ş.T.)

YÖNETMEN ÖDÜLÜ (HALDUN TANER) – Mustafa Uzman,

‘Mavi Kuş’ (Konya B.B.Ş.T.)

YÖNETMEN ÖDÜLÜ (HAŞMET ZEYBEK) – Nihat Çapar,

‘Ezop’ (Tarsus B.T.)

YILIN YÖNETMENİ ÖDÜLÜ – Yunus Emre Bozdoğan,

‘Kafkas Tebeşir Dairesi’ (Alanya B.T.), ‘Kafesten Bir Kuş Uçtu’ (İzmir D.T.),

‘Macbeth’ (K.B.B.Ş.T.)

EN İYİ GELENEKSEL TÜRK TİYATROSU YAPIMI –

‘Mucit Karagöz’ Tiyatrocular Derneği Tiyatrosu, Geleneksel Türk Tiyatrosu Ekibi

(Kütahya)

EN İYİ MÜZİKAL – ‘Zamazingo’ (Odunpazarı

Belediye Tiyatrosu)

EN İYİ YAPIM, KOMEDİ – ‘Takıntılar’ (Antalya

B.B.Ş.T.)

YILIN YAPIMI (PROF. DR. ÖZDEMİR NUTKU) –

‘Ezop’ (Tarsus Belediye Tiyatrosu)

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277