banner227
Eğitimin maksimun verim alınabilmesi için her zaman yeniliğe ihtiyaç vardır.Çocuklarımızda verimin tam olabilmesi için düzenli bir eğitim olması gerekliğine inanmaktayım.Bir öğretmen, sınıftaki öğrencilerin ne kadar yetenekli olduğu ancak kendisi bilmektedir.Toplumun genç beyinlere ihtiyaç var iken temel den alınan yetenekli çocuklarımızın yetişmesini bir düşünebilsen ne kadar büyük bir kazanç elde ederiz.Eğitim birimde, kısa süreli  olarak çalışmama rağmen sorunların var olduğu tesbit ettiğime inanıyorum.
1 Okuldaki idare ile öğretmen arasındaki sorunlar
2  Öğretmenin ailevi sorunlar
3 Öğretmenin yeterli olmayan maaş
4 Ek ders olarak öğretmenin çalıştırılması
5 Öğretmen genç beyinleri yetiştireceğine daha çok evrak düzenlemek için özen gösteriyor.
6 Öğretmen sınıf hakimiyetini kuramadığından okulun idare yönetiminin yeterli olarak destek vermemesi.
7.Milli eğitim müdürlerin gerekli olan denetim makenizmayı yapmadığı  ,ancak bir veli şikayet ederse ancak o zaman denetim yapıldığı
8.Öğrencilerin başarılı olabilmesi için düzenli öğretmenlerin gerekliğine yani her yıl öğretmen değişikliği
9.Deneme amaçlı bir çalışma önereceğim.Bir yıl içerisinde %90 eğitim başarısını sağlayabiliriz.Bu nasıl olacak diyeceksiniz,Sınıfa az iki kamara monte edelim.Teknoloji sayesini kullanarak velilerin kendi  evlerinde çocukların eğitim durumunu takip eder ve gerekli olan sorunları öğretmen ile birlikte çözmeye çalışır.Çocuklar için başarı %90 olacağı kesin konuşabilirim.40 dakika olan dersin süresini 20 dakika düşürmek, Öğrenci yoklamsı için boşa giden zaman ortadan kalmış olur.Bir matematik dersini 40 dakika çocuklara anlatamazsınız.Çocukların beyini kaldırmaz,üniversite okuyan beyinler bile zorlanırken biz ise çocuklarımıza bu sistemi uygulamak zorundayız.
10 Eğer bu uygulama olursa öğretmen için bir dezavantajdır.Öğretmen rahat hareket edemez.ve her zaman kendini güncel tutmak zorunda olduğunu anlar.Zamanında derse girmek zorunda olacak.Dersi boş geçiremez.Fikir ve idolojilerini çocuklara yükleyemez.Çocuklarımız üniversite gittiği zaman neden farklı idolojilere sahip olduğunu hala anlamış değilmiyiz.Düzenli bir eğitimde geçmiş olsaydı sorun olan yerlerde karar vermeye yeteneğine sahip olmuş olacaktı.
11 Eğer bu uygulama olursa okulda Müdür ve müdür yardımcıların olmasına gerek kalmayacaktır.
12 Öğretmen, zamanın çoğunu evrak işine ayırmayacaktır.
13. Bu uygulamanın neden şart olduğunu sizlere şöyle ispatlayabiliriz. ÖSYM yapmış olduğu sınavlarda sınıfta kamara sisteminin kurulması sorunları en aza indirmiş durumdadır.Bu uygulama %99 Başarı sağladığına göre neden bu uygulamaları başlangıç noktasında yapmıyoruz diye kendimizi sorgulamak zorundayız.Toplum olarak başarıyı en yükseğe çıkarmak zorundayınız yoksa diğer devletlere yetişmemiş imkansız olacaktır.
14 Bu uygulama için bir test yapalım ve Bu uygulama için gönüllü bir öğretmen, sınıfta kurulması gereken  kamara sistemi ve evde veliler tarafında internet bağlantısı kurmak günlük olarak öğrencilerimizin gelişimini ve kamera sayesinde takip etmek ve yıl sonunda %9o başarı olacaktır.Toplum bununla gurur duyacaktır.
15 Uygulama bazı Öğretmenler tarafında uygulanmasını istemezler.
16 Yüksek ücret verildiği zaman öğretmenlerin çoğu kabul edecektir.
17 Başarısız öğretmenin yeteneği ortaya çıkacaktır.
           Bu uygulanmanın mutlaka yapılması gibi bir düşüncem  yoktur. Önemli olan önemli fikirlerin toplum için kullanabilmektir. Toplumun gelişmesini istiyorsak başarının nerde olduğunu bulmaya çalışmaktır.Sakın yazının düzenine bakmayınız önemli olan fikirlerledir ve sizler bu yazıyı okuduktan sonra sakın hemen yorum yazmayınız ve düşünerek yapmış olduğunuz yorumlar çok önemlidir.
                             
SORUN HEPİMİZİN ÇÖZÜM İSE OLUMLU DÜŞÜNEBİLENİNDİR
                                                                                                                                   
Aziz IŞIKLI
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner195