Belediye Meclisinden Başkan Ballı'ya Kredi Yetkisi

Bozyazı Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mehmet Ballı’ya, İller Bankası ile yapılacak olan kredi anlaşması için oy birliği ile yetki verdi.Bozyazı kanalizasyon inşaatı ile birlikte projesi kesinleşen Bozyazı Atıksu Arıtma Tesisi inşaatının...

Belediye Meclisinden Başkan Ballı'ya Kredi Yetkisi
banner206
Bozyazı Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mehmet Ballı’ya, İller Bankası ile yapılacak olan kredi anlaşması için oy birliği ile yetki verdi.

Bozyazı kanalizasyon inşaatı ile birlikte projesi kesinleşen Bozyazı Atıksu Arıtma Tesisi inşaatının yapımı için olağanüstü toplanan Belediye Meclisi, Başkan Mehmet Ballı’ya İller Bankası ile yapılacak olan kredi anlaşması için yetkilendirmesine karar verdi. Belediye Başkanlığı makam odasında yapılan olağanüstü meclis toplantısında konuşan Ballı, yaptığı girişimler sonucunda Bozyazı Atıksu Arıtma Tesisi inşaatı işinin maliyetinin yarı kısmının Merkezi Yönetim Bütçesine konulan Belediyelerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (BELDES) ödeneğinden yüzde 50’sinin hibe olarak karşılanacağını, geriye kalan yüzde 50’lik tutarın ise İller Bankası A.Ş.’den kredi kullanılarak yapılacağını, bu nedenle banka ile yapılacak olan görüşmeler, anlaşmalar ve ihale süreci için kendisine yetki verilmesi talebinde bulundu.

Belediye Meclis üyeleri yapılan işaretli açık oylama sonucunda Bozyazı Atıksu Arıtma Tesisi inşaatı için Belediye Başkanı Mehmet Ballı’ya İller Bankası A.Ş. ile yapılacak anlaşmalar ve görüşmeler için oy birliği ile yetkilendirilmesine karar verdi. Meclis üyelerine teşekkür eden Ballı, "Projenin bedelinin yarısı hibe, yarısı da belediye tarafından 10 yılda ödenecek. Yeni Belediyeler Yasası'na göre nüfusu 10 bin ile 50 bin arasında olan yerleşim alanlarındaki belediyeler arıtma ve kanalizasyon işlerinin tamamını 2014 yılı Mayıs ayına kadar tamamlaması gerekiyor. 2014 Mart ayı itibariyle Büyükşehir Yasası yürürlüğe giriyor. Benim bütün amacım arıtma ve kanalizasyon projelerini Büyükşehir Yasası yürürlüğe girmeden önce gerçekleştirmekti. Çünkü 2014 Mart ayından itibaren bu işlerde Büyükşehir Belediyesine devredilecek. Projelerimiz başlayacağından dolayı Büyükşehir Belediyesinin takip etme zorunluluğu olacak. Yasadan önce projenin ihale sürecinin tamamlanmasından dolayı mutluyum. Bozyazı’ya hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2013, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142