Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi “bilim Fuarı” Açtı

TÜBİTAK’ın "Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması"na 11 projeyle katılan, 2 projesi bölge birincisi ve ikincisi olan Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrenciler için “Bilim Fuarı” açtıAçılışta bir konuşma...

Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi “bilim Fuarı” Açtı
banner206
TÜBİTAK’ın "Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması"na 11 projeyle katılan, 2 projesi bölge birincisi ve ikincisi olan Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrenciler için “Bilim Fuarı” açtı

Açılışta bir konuşma yapan Okul Müdürü Mehmet Badas, öğrencilerin başarısıyla gururlandıklarını belirterek, “TÜBİTAK’ın yarışmasına 11 projeyle katıldık. Psikoloji dalında öğretmenimiz Nebahat Azar rehberliğinde öğrencilerimizden Adem Güdür ve Yunus Doğru tarafından hazırlanan “Ön ve Arka Sırada Oturmanın Algı Üzerindeki Etkisi” adlı projemiz bölge birincisi oldu. Murat Can rehberliğinde öğrencilerimiz Kadriye Patan ile Ali Özdemir tarafından bilgisayar dalında hazırlanan “Renk Körlüğüne Teknolojik Çözüm” adlı projede bölge ikincisi olmuştur. Öğrencilerimiz bizleri ve ilçemizi en iyi şekilde temsil etmiş ve gururlandırmıştır. Bugün burada okulumuz projelerinin tamamını sergilediğimiz bu “Bilim Fuarı”nı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Açılışa katılan Erdemli Kaymakamı İbrahim Özefe de, Erdemli İmam Hatip Lisesi ve Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin her alanda var olduğunu ispatladığını belirtti. Özefe, “İmam Hatip okulları özellikleri itibariyle milletimizle ilk etapta kucaklaşan, bütünleşen, milletimizin teveccüh ettiği destek verdiği okullar. Karşılıklı etkileşim içerisinde, buradan yetişen din adamlarımız ve değişik alanlarda görev alan insanlarımız milletimizin değerlerini çok daha iyi anlamış, özümsemiş olarak değişik alanlara dağılıyorlar, milletimizle bütünleşiyorlar. Tabi her okulumuzun başarısı önemli ama insanlarımızı birleştiren, insanlarımızı yüreğinden kavrayan bir unsur olarak, din ve teknolojinin, bilimin bir araya gelmesi dini ilimleri, teknikle bilimle açıklayan öğrencilerimizin burada yetişmesi memleketimiz açısından, toplumumuz açısından çok daha önemli. Bu bilim fuarının hedefine ulaşmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından bilim fuarını gezen Kaymakam İbrahim Özefe ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Top projelerle ilgili olarak öğrencilerden bilgi aldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2013, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277