Erdemli’de 168. Yıl Kutlamaları

Mersin’in Erdemli ilçesinde Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 168. yıl dönümü münasebetiyle Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.Törende konuşan İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Dağı, “Şanla, şerefle...

Erdemli’de 168. Yıl Kutlamaları
banner206
Mersin’in Erdemli ilçesinde Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 168. yıl dönümü münasebetiyle Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.

Törende konuşan İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Dağı, “Şanla, şerefle yazdığı 167 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan teşkilatımız, 168. kuruluş yılına girerken, sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, dünyadaki saygın yerini almış olmanın haklı gururunu taşımaktadır. Polisimiz devletin bekası, milletin huzur ve güvenliği için kutsal yemine bağlı kalarak gerektiğinde canını ve malını feda etmekten çekinmemektedir” dedi.

Erdemli Kaymakamı İbrahim Özefe de, “Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 168. yıl dönümünü kutlarken, görevi başında şehit olan bütün emniyet mensuplarını ve aynı zamanda bütün şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Törenin ardından İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Dağı, makamında tebrikleri kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2013, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142