Silifke'de Minibis Şoförlerinin Protesto Eylemi

Mersin Silifke’de yeni Silifke Devlet Hastanesi bahçesine alınmayan Sim-Koop Minibüs şoförleri toplanarak durumu protesto ettiler.Taşucu-Koop minibüslerinin hastane bahçesine kadar girdiğini ancak kendilerinin hastane bahçesine gelmeden 300 metrede...

Silifke'de Minibis Şoförlerinin Protesto Eylemi
banner206
Mersin Silifke’de yeni Silifke Devlet Hastanesi bahçesine alınmayan Sim-Koop Minibüs şoförleri toplanarak durumu protesto ettiler.

Taşucu-Koop minibüslerinin hastane bahçesine kadar girdiğini ancak kendilerinin hastane bahçesine gelmeden 300 metrede durdurulduklarını bu mesafeyi geçmelerine izin verilmediklerini belirten Sim-Koop Başkanı Musa Uslu, "Bu ikilem biz şoför esnaflarını mağdur ettiği gibi vatandaşları da mağdur etmektedir. Bir an önce bu yanlış uygulamadan vazgeçilmelidir” dedi.

Yetkililerin bir an önce bu konuya el atmasını istediklerini belirten Musa Uslu, "Hiçbir şekilde yeni hastane hattına zam yapmadık. Son durağa kadar 1 lira 50 kuruş iken 7-8 kilometre fazla mesafeye de yine aynı parayı alıyoruz. Biz vatandaşlarımızı düşünüyoruz. Onların mağdur edilmesini istemiyoruz. Taşucu Koop, hastanenin bahçesine kadar giriyor. Biz niye giremiyoruz. Burada çifte standart uygulaması vardır. Bu haksız durumun bir önce yetkililer tarafından düzeltilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Yeni hastaneye Sim-Koop minibüsleri ile gelen vatandaşlar ise, “Hastane bölgesine kadar gelip 300 metrede minibüslerden indiriliyoruz. Sıcakta yürümek zorunda kalıyoruz. Bu nasıl bir uygulama, bu uygulama bir an önce son bulsun. Hepimizin hastası var. Yıkını var. Hasta hasta sıcaklarda yürümek zorunda kalıyoruz. Allah korusun kötü sonuçlar olabilir" şeklinde konuştular.

Sorunun çözümü için önümüzdeki günlerde Kaymakam Fatih Damatlar başkanlığında bir toplarntı düzenlenceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2013, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142