Tegv'in 'kariyer Yolculuğuma Başlıyorum' Etkinliği Devam Ediyor

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Mersin Öğrenim Birimi'nin, ilkokul çağındaki çocuklara eğitim desteği amacıyla uyguladığı 'Kariyer Yolculuğuma Başlıyorum' etkinliği devam ediyor.Bu kapsamda Mersin'in merkez Akdeniz ilçesine...

Tegv'in 'kariyer Yolculuğuma Başlıyorum' Etkinliği Devam Ediyor
banner206
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Mersin Öğrenim Birimi'nin, ilkokul çağındaki çocuklara eğitim desteği amacıyla uyguladığı 'Kariyer Yolculuğuma Başlıyorum' etkinliği devam ediyor.

Bu kapsamda Mersin'in merkez Akdeniz ilçesine bağlı Salim Güven İlkokulu'nda 'Kariyer Yolculuğuma Başlıyorum' etkinliği düzenlendi. Etkinlikte çocukların kariyer bilincinin geliştirilmesi, onların kendi ilgi ve becerilerini keşfetmeleri, meslekler dünyasının çeşitliliğini ve mesleklerin birbiriyle bağlantılarını fark etmeleri hedeflendi.

Etkinlikle ilgili konuşan TEGV Mersin Öğrenim Birimi Sorumlusu Müberra Ateş, "Bireysel olarak gelen 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimizle kendi mekanımızda etkinliğimizi yürütürken, okul çalışmaları kapsamında okullarda da faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz. Etkinliğimizi sürdürdüğümüz Salim Güven İlkokulunda 12. haftanın konusu, 'Bir Meslek, Bir Konuk’tu. Hafta kapsamında çocuklarımızı farklı meslek gruplarından kişilerle buluşturduk. Konuklarımız, çocuklarımızın sorularını cevapladı, mesleklerinin güzel ve zor yanlarını anlattı. Böylelikle çocuklarımız, mesleki ve eğitim olanaklarını daha yakından keşfetmiş oldular. Öncelikle bizlere kapılarını açan Salim Güven İlkokulu idaresine ve meslekleri hakkında çocuklarımızı aydınlatan konuklarımıza sonsuz teşekkür " diye konuştu.

Bu etkinliklerinin ilerleyen süreçte de süreceğini ifade eden Ateş, "Bizim her zaman bir sloganımız var. Biz sokağa alternatifiz. Çocuk evde boş zamanlarda sıkılıp televizyona, bilgisayara bağlanacağına ya da sokakta kötü alışkanlıklar edineceğine, boş boş zaman geçireceğine gelsin TEGV’in noktalarında faaliyetlerinden yararlansın istiyoruz. Bizim etkinliklerimiz zaten çocuğu sıkmayacak, eğitici ve öğretici etkinliklerdir. Tabi boş zamanlar dışında da bizde bugün olduğu gibi okullara giderek çocuklarımızı yine bilgilendirmeye, eğitmeye ve öğretmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2013, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277