Dışişleri Bakanlığı’ndan Pakistan’daki Terör Saldırılarına Kınama

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan’da bir Hava Kuvvetleri yerleşkesine ve camiye düzenlenmesi sonucu 16 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını kınadı.Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Pakistan’ın Hayber-Pahtunkhva...

Dışişleri Bakanlığı’ndan Pakistan’daki Terör Saldırılarına Kınama
banner206
Dışişleri Bakanlığı, Pakistan’da bir Hava Kuvvetleri yerleşkesine ve camiye düzenlenmesi sonucu 16 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını kınadı.
Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Pakistan’ın Hayber-Pahtunkhva Eyaleti’nin başkenti Peşaver yakınlarındaki bir Hava Kuvvetleri yerleşkesine ve ardından da bir camiye düzenlenen terör saldırısı sonucunda şu ana kadar 16 kişinin hayatını kaybettiği büyük üzüntüyle öğrenilmiştir. Kardeş Pakistan’ın huzur ve güvenliği ile iç istikrarını bozmayı hedefleyen sözkonusu terör eylemini şiddetle kınarken, bu menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz. Bu vesileyle Türkiye’nin kardeş Pakistan’ın terörizmle mücadelesine desteğini ve Pakistan Hükümeti ve halkıyla dayanışmasını kararlılıkla sürdüreceğini bir kez daha yineliyoruz” ifadelerine yer verildi.
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 22:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142