Flaş 3 Dönem kuralı uygulanacak

Flaş 3 Dönem kuralı uygulanacak
banner206
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, 3 dönem kuralına ilişkin parti tüzüğünün hala yürürlükte olduğunu söyledi. 3 Dönem kuralına Ak Parti Şanlıurfa Milletvekillerinden bazı isimlerinde olma ihtimali var ancak bu isimlerle yola devam edilme ihtimali yüksek.
Yazıcı, Habertürk TV'de gündeme ilişkin soruları yanıtladı, değerlendirmede bulundu.

"Gül'ün aday olacağına ilişkin bir ihtimal görüyor musunuz?" sorusu üzerine Yazıcı, Gül'ün deneyimli, birikimli, tecrübeli bir siyasetçi olduğunu, kendisiyle ilgili bir yol tercih ederken ülkenin geleceğini gözeterek hareket edeceğini düşündüğünü dile getirdi.

AK Parti'nin her zaman seçime hazır olduğunu vurgulayan Yazıcı, erken seçim süresinin uzatılmasının kaos ortamına sebep olabileceği düşüncesiyle seçim tarihini erkene çektiklerini kaydetti.

'30 CİVARINDA 3 DÖNEM KURALINA TAKILAN MİLLETVEKİLİMİZ VAR'

Yazıcı, AK Parti'den birçok milletvekilinin 3 dönem kuralına takılmasına ve bu kuralın bu seçimlik gevşetilmesi iddiasına ilişkin ise, "3 dönem kuralı devam ediyor. 30 civarında 3 döneme takılan milletvekilimiz var. Bunlar tüzüğümüz gereği bu seçimde aday olamayacak. Merkez Karar Yönetim Kurulu, bunlardan partimizin çıkarları için yapacak bir şey varsa, bunları Merkez Kararı Heyeti verecek, Merkez Karar bu yetkileri Merkez Yürütmeye devretti. Orada müzakere edilecek, ona göre işlem yapılacak. Yoksa 3 dönem kuralı geçerli, tüzüğümüz yürürlükte" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 08:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142