Girişler Urfa'dan mı?

.

Girişler Urfa'dan mı?
banner206
 

Suriye'nin kuzeyine Türkiye üzerinden girecek birliklerin yürüteceği operasyonlar için ortak komuta merkezi oluşturulacağı da belirtildi. Suudili askerlerin Urfa sınırından giriş yapmaları bekleniliyor. 

150 BİN KİŞİLİK ORDU

Suriye'de rejim güçleri stratejik bölgelerde Rus hava desteğiyle ilerlerken Suudi Arabistan'ın IŞİD ile mücadele kapsamında Suriye'ye 150 bin askerlik ordu gönderme programı yürüttüğü iddia edildi.

4 ÜLKEDEN ASKER OLACAK

CNN Arabic kanalının ismini gizli tuttuğu Suudi yetkililere göre çoğunluğunu Suudilerin kişilerin oluşturduğu orduda MısırÜrdün ve Sudan askerleri bulunuyor.

TÜRKİYE ÜZERİNDEN GİRECEKLER

TürkiyeFasKatarKuveytBahreyn ve BAE de gerekli eğitimleri verdikten sonra operasyona katılmak üzere S. Arabistan'a birlikler gönderecek. Suriye'nin kuzeyineTürkiye üzerinden girecek birliklerin yürüteceği operasyonlar için ortak bir komuta merkezi oluşturulacağı da ileri sürüldü.

ASYA ÜLKESİ DE YER ALACAK

Asya ülkelerinden Malezya, Endonezya ve Brunei'nin de orduda yer alacakları ancak bu üçlü gücün, ayrı bir komutanlığa dahil olacağı bildirilirken ayrıntılarla ilgili henüz bilgi verilmediği de kaydedildi.

BAHREYN ÇOKTAN HAZIR

Suudi Arabistan'ın Suriye'de IŞİD'e karşı savaşmak için kara gücü göndermeye hazır olduklarını açıklamasından sonra BahreynRiyad yönetimiyle birlikte Suriye'ye yönelik askeri harekat için hazır olduklarını bildirdi. Bahreyn'in İngiltere büyükelçisi Favaz bin Muhammed yaptığı açıklamada, terörizme karşı uluslararası koalisyona katılmak için ''Suudiler ile uyum içinde'' çalışacaklarını belirtti.

"TEKİNİ SAĞ BIRAKMAYIZ"

Öte yandan Rusya Duma Meclisi Sözcüsü, Pavel Krasheninnikov, Suudi Arabistan'ınSuriye'ye kara birlikleri sevk etmesinin resmen savaş ilanı olacağını söylerken İran Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Ali Caferi de Suudi Arabistan'ın Suriye'de bir kara harekatı düzenlemek için cesaretinin olmadığını iddia ederek, ''Olur da gönderirlerse tekini sağ bırakmayız'' dedi.(Kaynak: Yeni Şafak)

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2016, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142