Hatipoğlu, Darbe'yı yorumladı...

Hatipoğlu, Darbe'yı yorumladı...
HABER: UĞUR BUDAK

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu,  Demokrasi nöbeti tutan binlerce Şanlıurfalıların karşısına çıktı. Demokrasi nöbeti tutan Şanlıurfalılara hitap eden Hatipoğlu, "böylesi güzel bir kalabalığa hitap ettiği için çok mutlu olduğunu ifade ederek" ilahi adalet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı korudu "dedi.

15 Temmuz gecesi fetö terör örgütü tarafından yapılmak istenen darbe girişimlerine boyun eğmeyen milyonlarca halk, sokaktaki nöbetini sürdürürken Türkiye'nin dört bir yanında bu anlamda ünlü isimlerde sahne alıp önemli konuşmalar yapıyor. Bunlardan birisi de Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu oldu. Binlerce  Şanlıurfalı ile Rabia Meydanı'nda bir araya gelen Hatipoğlu, 'hiç bir zaman siyaset yapmadım, burada bulunmamın sebebi memleket meselesi olduğu için buradayım' açıklamasında bulundu. 

Şanlıurfa’da Belediyeler tarafından organize edilen Demokrasi Nöbetleri programlarını devam ederken, ilahiyatçı Hatipoğlu'nun programını Karaköprü Belediyesi tarafından tertiplendi.

Demokrasi nöbeti etkinligine  Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna'nın yanı sıra AK Parti il Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,  Şanlıurfa milletvekili Mahmut Kaçar, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Gazeteci Reşat Uzun, eski Milletvekilleri Abdülkerim Gök, Hamide Sürücü, Memursen il Başkanı İbrahim Coşkun, TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade,  AK Parti Şanlıurfa Teşkilat üyeleri Çok sayıda STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı. 

Program öncesi selamlama konuşmaları yapıldı, Açılış  konuşması yapan  Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, " Demokrasi nöbeti için 
Buraya gelen ve günlerdir burada nöbet tutan siz değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum' dedi. 
Ardından AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar bir selamlama konuşması yaptı. Ardından demokrasi nöbetinde konuşan ünlü İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, 16 ve 14 yaşlarında genç delikanlıların şahadetinin olmaması durumunda bugün bu ülkede dar ağaçlarının kurulacağını belirterek,"Binlerce insanı infaz edeceklerdi. Beyinlerine silah dayayacaklardı. Kurşun atacaklardı. O yüzden Allah bu milleti büyük bir faciadan kurtardı. Allah bu Milleti Kuransız,Bayraksız ve Vatansız bırakmasın, Milletimizin gösterdiği fedakarlık için minnettarız Bu konuda size de teşekkür ediyorum" dedi.
Hatipoğlu konuşmasında şunları kaydetti "40 yıldır bu planın yapıldığını ve çocukları din öğrenmeleri için okula gönderdiklerini ancak bir süre sonra o çocukların tanklar üzerinde namluları halka çevirdiler .bir değil bin defa yazıklar olsun. Bütün emeklerimizi haram ediyoruz. Bu bir ümmete ihanettir. Bu milletin kendisi geleceğini tayin edecek. Artık Birlik ve Dayanışma günüdür. Her hayırdan bir şerh, Her şerhten bir hayır çıkarmak gerek " dedi.
Programın ardından konuşan Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül "11 gündür evini bırakıp sabaha kadar meydanları boş bırakmayan Urfalı kardeşlerime Teşekkür ediyorum "dedi
Yaklaşık 1 saat sahnede kalan Hatipoğlu programını binlerce kişi ile Fatiha Suresini okuyarak bitirdi. 
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 00:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142