Özhaseki Urfa'da...

.

Özhaseki Urfa'da...
banner206
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya geldi. 
Bakan Özhaseki’yi Şanlıurfa’ya gelişinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Milletvekilleri Mehmet Akyürek ve Mehmet Ali Cevheri ile belediye başkanları, partililer ve bürokratlar karşıladı. 
Şanlıurfa programı kapsamında ilk olarak Şanlıurfa Valiliğini ziyaret eden Bakan Özhaseki, Valilik Şeref Defterini imzaladı. Ardından Vali Erin’in makamında devam eden ziyarette Vali Erin tarafından Bakan Özhaseki’ye Şanlıurfa hakkında genel bilgiler aktarıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bügüne kadar Şanlıurfa’ya yaptığı hizmetlerden dolayı Şanlıurfa halkı adına Bakan Özhaseki’ye teşekkür eden Vali Erin; “Bundan sonrası için de Bakanlığımızın Şanlıurfa’ya özel projeleri var. Bunun için de Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum” dedi. 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise yaptığı açıklamada: “Bugün tarihin, medeniyetin, kültürün, hoşgörünün ve muhabbetin başkentindeyiz. Artık bizim yaşımıza gelen insanların gittikleri yerlere eser bırakması lazım. Problemler varsa çözüm noktasında gayret etmesi lazım. Bu anlamda üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Bir taraftan eski Urfa’nın doğru dönüşümü bir taraftan da yeni Urfa’nın doğru gelişmesi hususunda arkadaşlarımızla toplantılar yapacağız. Şehircilik alanında yapılan işler doğru bir planlamayla yapılırsa önümüzdeki yüzyıllarda insanlar rahat eder. Yanlış işler yapılırsa gelecek nesil çok çeker. Nihayetinde şehirleri bizler kuruyoruz. Kendi inancımızı, hayat biçimimizi şehre yansıtıyoruz ama bir müddet sonra şehirler bizi dönüştürmeye başlıyor. Nasıl bir şehirde yaşarsanız o şehre benzemeye başlıyorsunuz. O yüzden şehirlerimizi doğru şekillendirmek gerekiyor. Bu anlamda da bugün burada gerek toplantılar yapıp oralarda konuşmalar yaparak bu işin ilgilisi arkadaşların ufkunu açmaya çalışacağız. Gerekse çıkıp sokaklarda gezip neler yapılabilir bunları yerinde tartışacağız. Bakanlığımızla ilgili yapılabilecek alanlarda neler varsa onları konuşacağız. daha önce belediyelerimizle bunu yaptık şunu yaptık demek benim usulüm değil, elimizden geleni, gücümüz neye yetiyorsa onu Urfa’mız için zaten yapıyoruz bundan sonra da yapacağız. İnşallah bu gelişimiz Şanlıurfa için hayırlı olur diye temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. 
Bir süre daha devam eden görüşmenin sonunda Vali Abdullah Erin tarafından konuk Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye Balıklıgöl yağlıboya tablo takdim edildi.  

Bakan Özhaseki daha sonra Dergah camiye geçerek burada cuma namazını kıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2018, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142