Urfa Almanya'ya gündem oldu...

.

Urfa Almanya'ya gündem oldu...
banner206
 Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Şanlıurfamitinginde bekar gençlerin evlendirilmelerine yardımcı olacaklarına ilişkin sözleri,Almanya'da da yankılandı. Süddeutsche Zeitung gazetesi konuya ilişkin internet sitesinde yer verdiği haberde, "Başbakan Davutoğlu bekarları birleştirmek istiyor." başlığını kullandı.

"İSLAMİ-MUHAFAZAKAR İKTİDAR PARTİSİ AKP"

AK Parti'nin vaadine ilişkin "Türkiye'de yapılacak parlamento seçimleri öncesindeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Partisi'nden tuhaf görünümlü sapma" ifadelerini kullanan gazete, "İslami-muhafazakar iktidar partisi AKP, seçimi kazanmaları durumunda bekarlara eş bulmada yardım sözü veriyor" diye yazdı.

KARİYER YAPMAK İSTEYENLERİ VE BEKAR GRUBU İÇERİYOR

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Şanlıurfa mitinginde konuya ilişkin sözlerini aktaran Süddeutsche Zeitung gazetesi, Başbakanın hedef aldığı kariyer yapan ve bekar olan grubun, bugüne kadar AKP'nin hedef grupları arasında bulunmadığına dikkat çektiği haberde, "Davutoğlu geçmişte cinsel ahlak, tanışma platformları ya da filmlerde aşk sahneleri gibi konularda oldukça kapalı olduğu izlenimi veriyordu" diye yazdı.

"AKP'NİN BİRKAÇ PUANA İHTİYACI VAR"

Partinin şimdi bekar kişiler için aracılık yapmak istemesini, anketlere bakarak açıklamanın mümkün olduğuna vurgu yapan gazete, AK Parti'nin vaadini, "AKP, koalisyon görüşmelerinde sonuç alınamamasının ardından 1 Kasım'da yenilenecek seçimlerde mutlaka yeniden tek başına iktidara gelmek istiyor. Erdoğan'ın partisine daha önce oy veren kimi seçmenler, yolsuzluk skandalları, Cumhurbaşkanlığı sarayı gibi pahalı prestij projeleri ve açığa çıkarılan bazı konular neticesinde uzaklaştılar. Anketörlere göre,AKP'nin birkaç puana ihtiyacı var. Kampanya bu nedenle önemli artış getireceği düşünülen ve henüz yeterince hitap edilemeyen bekarları hedef alıyor." sözleriyle okuyucularına duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2015, 20:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142