banner227

KARAKÖPRÜ BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
banner206

 1-Karaköprü Belediyesine ait, Merkez Mahallesi 5045. Sokakta bulunan 696m2 Hamam 05/06/2014 Perşembe günü saat 14.00'da 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45. maddesi gereği Açık arttırma usulü ile Belediyemiz Encümen Salonunda yapılacak ihale ile kiraya verilecektir. 

 

2-Geçici teminat 3 (Üç) yıllık tahmin edilen bedel üzerinden alınır. Nispeti %3 (yüzde üç) tutarı tabloda belirtilen şekildedir. Kesin teminatı 3 (Üç) yıllık ihale bedeli üzerinden alınır. Nispeti %6 (yüzde altı)dır.

3. İhale ile ilgili Şartname Karaköprü Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğünden mesai saatleri içersinde ücretsiz olarak görülebilir. İhale dosyasının bedeli 100,00- (Yüz) TL'dir.

4-Kiralanan yer, bir belediye ve bir kiracı temsilcisinin huzurunda mahallinde tanzim edilecek tutanakla hali hazır durumuyla teslime dilecektir. Kira süresi sonunda kiralanan yerin tahliyesi söz konusu olduğunda, işletmeye ilişkin yapılan harcamalar için belediyeden herhangi bir ücret talebinde bulunmayacaktır. Kira süresi sonunda kiralanan yer mevcut haliyle bir belediye ve bir kiracı temsilcisinin huzurunda mahallinde tanzim edilecek tutanakla hali hazır durumuyla belediyeye teslime dilecektir.

5-a) Kiralanan yerin kira süresi 3 yıldır ve bu süre hiçbir suretle uzatılmayacaktır. İlk yıl kira bedeli ihale bedeli olup, sözleşme bu bedel üzerinden 3 (Üç) yıl olarak yapılacaktır. İkinci yıl kira bedeli ilk yıl kira bedelinin Maliye Bakanlığınca o yıl için belirlenen yeniden değerleme oranında, Üçüncü yıl kira bedeli ise ikinci yıl kira bedelinin o yıla ait açıklanan yeniden değerleme oranında arttırılarak uygulanacaktır.

b-) Kiracılık hakkı sona erdiğinde kiraya verilen yer, kiracı tarafından herhangi bir tebligata gerek kalmadan idare yetkililerine bir tutanakla teslim edilir. Bu tutanakta; kiraya verilen yer teslim edilirken bu yerle birlikte kiracının tasarrufuna bırakılan ve teslim tutanağında belirlenen müştemilat veya üzerindeki muhdesat tam ve sağlam olup olmadığı yazılır. Noksan olan, kırılan veya kaybolan malzeme ve muhdesat kiracı tarafından aynen temin edilir veya bedeli Belediye İşletme ve İştirakler Müdürlüğüne çeşitli gelir olarak yatırılır.

c) Kira süresi sonunda kiracı taşınmazı tahliye etmezse, 2886 sayılı Kanunun 75'inci maddesine göre kiracının tahliyesi sağlanacaktır.

6-Kiracı kiraladığı yeri Şartname ve Sözleşme hükümlerine uygun kullanmak zorundadır. Amacı dışı kullanıldığının tespiti halinde, ihtara gerek duyulmadan sözleşme fesih edilerek kesin teminat belediye hesabına gelir olarak kayıt edilir.

7-İhaleye Katılacaklardan Aşağıdaki Şartlar Aranır:

A)İstekli gerçek kişi ise;

a) Türkiye'de Kanuni ikametgâhı olması,

b) Tebligat için adres beyanı ve ayrıca irtibat için telefon ve varsa faks numarası ile Elektronik posta adresi,

c) Noter tasdikli imza beyannamesi,

ç) Vekâleten ihaleye katılma halinde, vekil adına düzenlenmiş, ihaleye katılmaya ilişkin noter onaylı vekaletname ile vekilin noter tasdikli imza beyannamesi,

d) İhaleye iştirak edecek tarafından her sayfası imzalanmış şartname,

e) Nüfus Cüzdanı Sureti veya arkalı önlü nüfus cüzdan fotokopisi

f) Satış şartnamesi satın aldığına dair makbuz aslı,

g) Yukarıdaki tabloda belirtilen muhammen bedelin en az %3'ü tutarındaki geçici teminatın ödendiğine dair makbuz veya Limit Dahili Süresiz Banka Teminat Mektubu.

ğ) Karaköprü Belediyesine herhangi bir borcu olmadığına dair belge,

h) İhale tarihinden önceki beş yıl içinde, mesleki faaliyetlerden dolayı yargı kararıyla hüküm giymediğine dair belge.

ı) İhaleye katılacak olanların son 10 yıl içinde en az 2 yıl hamam işlettiğine dair işyeri açma ruhsatını belge olarak sunmaları gerekmektedir.

B) İstekli tüzel kişi ise bu belgelere ek olarak;

a) Mevzuatı gereği tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış Ticaret ve/veya Sanayi Odasından tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belge,

b) Tebligat için adres beyanı ve ayrıca irtibat için telefon ve varsa faks numarası ile Elektronik posta adresi,

c) İlgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi, bu bilgilerin tamamının Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü gösteren belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirkülerini sunmaları gerekmektedir.

8-İhaleye iştirak etmek isteyen istekliler, en geç;05.06.2014 Perşembe günü saat 14.00'a kadar yukarıda istenen belgeler ile birlikte Belediyemiz Yazı İşleri Müdürlüğüne mürcaat etmeleri gerekmektedir.

İhaleye iştirak edeceklere duyurulur.  

banner191
banner217
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner195

banner142