banner227

TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ
banner206

                                                                                                                             TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ceylanpınar / ŞANLIURFA

 

İ          L         A         N

 

            1-İşletmemiz 2014 yılı üretimi Merkez, Beyazkule ve Gümüşsu harman şubelerinde bulunan tohum olamayacak 4.517,05 Ton Mahsül Buğday (Merkez, Beyazkule ve Gümüssu) ve 2.000 Ton Selektöraltı Kırık Buğday (Beyazkule) çeşidinin32 parti halinde, peşin bedel ve açık artırma usulü ile satılacaktır.

Muhammen Fiyatlar:İhalede Satışa Sunulan Mahsul Buğday için fiyat850,00 TL/Ton, Mahsül Buğday Pehlivan için 800,00TL/Ton,Selektöraltı Kırık Buğday için 780,00 TL/Ton’dur.

            2- İhale;15/12/11/2014günü saat 10.00’da Şanlıurfa Ticaret Borsasında (TicaretBorsası BuğdayPazarı Şubesi Satış Salonunda)yapılacaktır. Bu ihalede satış gerçekleşmez veya verilen fiyatlar uygun görülmez ise İhale 22/12/2014tarihinde aynı yer ve saatte tekrar edilecektir.

            3- İhaleye ait geçici teminat%5 olup ihalenin başlayacağı saate kadar Şanlıurfa Ticaret Borsasına teslim edileceği gibi İşletmemizin T.C.Ziraat Bankası Ceylanpınar şubesi nezdindeki İBAN NO:TR29 0001 0005 8805 9943 7852 31nolu hesabına ve Halkbank Ceylanpınar şubesi İBAN NO:TR95 0001 20015280 0013 0000 01nolu hesabına da yatırılabilir. İhale başladıktan sonra Teminat alınmayacağından, Geçici teminatların ihale başlamadan önce yatırılması şarttır.

            4- İhale konusu mahsule ait numuneler Şanlıurfa Ticaret Borsası Eksperlerince alınacak olup, Ticaret Borsasında görülebilir. İhaleye iştirak edecek müşteriler İhaleden önce satın alacağı malı İşletmemiz ambarlarında yığında görebilir veya ihale tarihinden önce Şanlıurfa Ticaret Borsası Eksperleri ile irtibat kurarak, eksperler ile aynı gün İşletmeye gelerek Eksperlere ayrıca numune aldırabileceklerdir. İhaleye iştirak eden müşteriler malı yığında görmüş ve aynen kabul etmiş sayılırlar. Satıştan sonra mal hakkında yapılacak itirazlar kabul edilmeyecektir.

            5- İhaleye iştirak eden müşteriler bir partiye iştirak edebilecekleri gibi, diledikleri sayıda partiye de teminatlarını yatırmak kaydıyla iştirak edebilirler.

            6- İhaleye katılacak müşteriler ihaleye gelirlerken yanlarında kanuni ikametgâhlarını, geçici teminatlarını, vergi levhaları veya ilgili belgelerini, tüzel kişi olması halinde gerekli yetki belgelerinin ve imza sirkülerini, Ticaret odası, Sanayi Odası veya ilgili meslek kuruluşuna kayıtlı olduklarının ve hâlihazırda faaliyette olduklarına dair ihalenin yapıldığı yıl içerisinde alınmış belgelerini ibraz etmek üzere yanlarında getireceklerdir.

7-İhale kararının onaylanmasından sonra ihalenin yapıldığı müşteriye faks yolu ile bildirilecektir. Müşteriye faks yolu ile yapılan tebligat aynı gün tebliğ edilmiş sayılacaktır. Müşteri Şanlıurfa Ticaret Borsasında yapılacak ihaleye iştirak etmeden borsa yetkililerine faks numaralarını bildirmek zorundadır.

            8- İhalede üzerinde mal kalan müşteri malını şartnamede belirtilen süre içerisinde teslim alacak olup, mal bedelini yatırmış olsa dahi süresi içerisinde teslim alınmayan maldan İşletmemiz sorumlu değildir. Hiçbir mücbir sebep olmadığı halde müşteri malını belirtilen sürede kaldırmadığı takdirde müşterinin malında oluşacak zarar ziyandan (Doğal afet, yangın, sel basması, kızışma, küflenme, çürüme, haşere zararı vs.) İşletmemiz sorumlu olmayacağı gibi belirtilen sürede çekilmeyen mal için mahsul depolama ücreti olarak günlük25Kuruş/Ton gecikme bedeli alınacaktır. Yüklemelerde karayolları tüzüğü ve kamyon ruhsat tonajı dikkate alınarak mahsul teslim edilecek olup, bu duruma müşteriler itiraz edemezler. İhaleye iştirak eden müşteriler konuya ilişkin şartnameyi okumuş ve aynen kabul etmiş sayılırlar.

            9- Bu işe ait şartname Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Karanfil Sokak No:62 Bakanlıklar / ANKARA) ile Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır, Adana, Ankara, Elazığ, Mersin, Konya, Bursa, İstanbul, Edirne, Polatlı, Eskişehir, Çorum ve Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanlıkları, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu, Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği, Kızıltepe Zahireciler Derneği, Türkiye Yem Sanayicileri Birliği, Güneydoğu Un sanayicileri Derneği ile Gaziantep, Mersin İhracatçılar Birliği Başkanlıklarında ve İşletmemizde görülebilir. Ayrıca İşletmemizin 414–471 4974 (5 Hat) telefonlarından ve 414–471 4378 / 471 5228 nolu fakslardan geniş bilgi edinebilirler.

10- TİGEM 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununa tabi olmayıp, Bu ihale 4734 sayılı kanunun 3/g maddesi gereğince istisna kapsamında yapılacaktır.

11- İhalede teklif edilen en yüksek fiyatlar Onay Makamınca onaylandığı takdirde ihale kesinleşir.           12-İLAN OLUNUR.

 

 

CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ

banner191
banner217
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner195

banner142