Ceylanpınar kırsalında ter döktüler

Ceylanpınar kırsalında ter döktüler
banner206
Spor mülakatı gerektiren mesleklere hazırlanan Ceylanpınarlı gençler, Ceylanpınar Belediyesi'nin açtığı kurslarla hayallerine uzandı.

Ceylanpınar Belediyesi tarafından Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslara gençler teşvik edilirken sınavlara hazırlanan gençler de bu kurslar sayesinde istedikleri mesleğin kapılarını açmış oldu.

HAYALLERİNDEKİ MESLEĞE BİR ADIM DAHA YAKLAŞTILAR

Farklı branşlardaki sınavlara uzman eğitmenler gözetiminde hazırlanan öğrenciler Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Polislik (PMYO-POMEM-PAEM9), Uzman Çavuşluk, Özel Harekât, Gardiyanlık gibi spor mülakatı gerektiren sınavlara da ön hazırlık yaptılar. Başka muhitlerde bu kurslara ücret dahilinde katılım sağlanabiliyorken, Ceylanpınar Belediyesi gençlerin hayallerine kavuşması için bu kursları ücretsiz olarak düzenliyor. Daha önce maddi imkânsızlıklar nedeniyle ilgili kurslara katılamayan Ceylanpınarlı gençler, Ceylanpınar Belediyesi'nin teşvik ve maddi katkılarından sonra kurslara yoğun ilgi gösteriyor. Ceylanpınar Belediyesi sayesinde kurslara katılan öğrenciler bu sayede hayallerindeki mesleğe bir adım daha yaklaşıyor.

10 GENÇ BİR SONRAKİ AŞAMAYA GİRMEYE HAK KAZANDI

Antrenör İbrahim Özgün ve yardımcıları Halil Topkan, Mehmet Dursun ve İbrahim Çelik'in önderliğinde kurslara hazırlanan gençler sınavlarda büyük bir başarı elde ederek Ceylanpınar'ın göğsünü kabarttı. Parkur gerektiren sınavlara katılan 13 Ceylanpınarlı gencin 10'u sınavların ilk aşaması olan spor mülakatında başaralı olarak bir sonraki aşamaya girmeye hak kazandı. Öte yandan Ceylanpınar Belediyesi açtığı kurslarla spor mülakatında yüzde 85'lik bir başarı yakaladı.

"13 GENCİN 10'Ü SPOR MÜLAKATINDA BAŞARILI OLDU"

Kurslar hakkında konuşan Antrenör İbrahim Özgün, kurslarda yüzde 85'lik bir başarı yakaladıklarını ifade etti. Özgün, "Biz burada maddi imkansızlıklar yüzünden kurslara gidemeyen öğrencileri hayallerindeki mesleğe hazırladık. Birçok gencimiz bir an öne hayata atılmak istiyor ancak maddi imkansızlıklardan dolayı bu kurslara gidemiyordu. Ceylanpınar Belediyesi sayesinde bu kurslara katılan her 3 gençten 2'si hayallerindeki mesleğe hazırlandı. Bünyemizde sınava hazırlanan 13 gencin 10'ü spor mülakatında başarılı oldu ve biz yüzde 85'lik bir başarı sağladık. Bundan sonra da kurs için kayıtlarımız kaldığı yerden devam ediyor. Bize ve gençlerimize böyle bir imkanı hazırlayan değerli Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'ya da teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142