Harran TIP'ta bir ilk daha...

Harran TIP'ta bir ilk daha...
banner206

Üniversite Hastanemiz Karaciğer Naklinde Bölgede Söz Sahibi Oldu

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yaklaşık bir yıldır devam eden 30’u aşkın gerçekleştirilen başarılı karaciğer nakline bir yenisi daha eklendi.
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaşayan karaciğer hastası Ahmet Yoğuşan, kızından nakledilen dokuyla hayata tutundu. Yaklaşık 10 yıl önce karaciğere bağlı Hepatit B teşhisi konulan 59 yaşındaki hasta, tedavi amacıyla Malatya, İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep'te çeşitli hastanelere başvurmuştu.
Tedavilerinde sonuç alamayan Yoğuşan, son olarak Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine başvurdu.
Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz tarafından muayene edilen hastanın acil organ nakline ihtiyacı olduğu belirlendi. Yapılan tetkikler sonucunda hastanın 23 yaşındaki kızı, karaciğerinden babasına parça vermeye gönüllü oldu. Böylece hasta, Kurban Bayramı öncesi kızından nakledilen karaciğer dokusuyla iki bayramın mutluluğunu birden yaşadı.
Harran Tıp Hastanesi altyapısı ve ekibi çok iyi

Hastanın, kronik karaciğer yetmezliğine bağlı yemek borusu kanaması şikayetiyle kendilerine başvurduğunu söyleyen Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, operasyonun başarılı geçtiğini belirterek, hastanın herhangi bir sıkıntısının bulunmadığını, bayramı evinde geçireceğini söyledi.
Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin, birçok imkana sahip olduğunu anlatan Yılmaz, "Hastanemizde şu ana kadar yaklaşık 30 nakil yaptık. Bir yıldır organ nakli ameliyatlarını rutin bir şekilde yapmaktayız. Hastanemizin altyapısı ve ekibimiz çok iyi olduğundan bölgede önemli bir yerde bulunuyoruz. Hastanemizde ileriki dönemlerde yapmaya başlayacağımız böbrek nakilleri için de altyapı çalışmalarımızı hızlandırdık" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142