Hedef 10 milyon kalori

 Hedef 10 milyon kalori
banner206

Tıp dilinde malnütrisyonun olarak ifade edilen yetersiz beslenmeyle ilgili farkındalık oluşturulması ve çözüme dikkat çekilmesi amacıyla, Şanlıurfa’da Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından düzenlenen, "Yaşam için Kalori, Sağlık İçin Koşu" projesi için geri sayım başladı.

Yetersiz beslenmenin önlenmesi amacıyla düzenlenen “Yaşam İçin Kalori Yak Koşusu ve Yürüyüşü” 12 Nisan’da Piazza AVM’den başlayacak. Projeye destek veren 30 milli atlet Ankara’dan Şanlıurfa’ya doğru koşmaya başlarken, organizasyonun kusursuz tamamlanması ve amacına ulaşması için tüm hazırlıklar tamamlandı.

 

YAKILAN KALORİ YETERSİZ BESLENEN ÇOCUKLARA SAĞLIK OLACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlükleri’nin ev sahipliğinde ülke genelinde gerçekleştirilen proje kapsamında yapılacak koşu ve yürüyüşlerle toplamda 10 milyon kalori yakılması hedefleniyor. Koşu ve yürüyüşlerde her katılımcının yakacağı kalori, yetersiz beslenen çocuklara sağlık olarak geri dönecek.

 

MEŞALE TOPÇU MEYDANI’NA DİKİLECEK

Ankara’dan Şanlıurfa’ya doğru yola çıkan 30 kişilik ekibe önderlik eden Şanlıurfa Atletizm İl Temsilcisi Faruk Kesik, 830 kilometrelik mesafeyi 4 günde tamamlayacaklarını belirterek, şunları söyledi:

“5’erli 6 grup bayrak yarışı şeklinde start alan koşumuz, 10 Nisan Cuma günü saat 16.00’da sonlanacak. Meşale yakılarak, Akabe’den Şanlıurfa’ya giriş yapılacak. Yakılan meşaleyi Topçu Meydanı’na dikeceğiz. 12 Nisan Pazar günü Piazza önünde yapılacak olan 5 kilometre ve 2,5 kilometrelik koşularda da yakılacak kalorilerin toplamı Şanlıurfa’da yetersiz beslenen çocuklara sağlık olacak. Hedefimiz 10 milyon kalori. Bunun için tüm Şanlıurfa halkını Pazar günü saat 10.30’dan itibaren Piazza’ya bekliyoruz.”

Bugüne kadar çeşitli illerde gerçekleştirilmiş olan “Yaşam İçin Kalori Yak” koşusu ve yürüyüşü, 12 Nisan Pazar günü Şanlıurfa’da Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nden başlıyor. Etkinliklerde 5 kilometre koşu etabı saat 10.30, 2,5 kilometrelik yürüyüş etabı ise 11.00’da başlayacak. “Yaşam İçin Kalori Yak” koşusuna 16 yaşından büyük, kulüp ya da ferdi lisansı olan Türk ve yabancı uyruklu sporcular katılabilecek, yürüyüş etabında ise yarışmacılar için herhangi bir yaş sınırı bulunmuyor.

 

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Her iki etap sonucunda dereceye girenler ise sürpriz hediyeler kazanacak. Yaşam İçin Kalori Yak Koşusu Yürüyüşü’ne katılmak isteyenler, 6-11 Nisan tarihleri arasında Şanlıurfa/Topçu (Rabia) Meydanı’ndaki kayıt masasından, yada Piazza AVYM’de SGK Şanlıurfa İl Müdürlüğü’nce kurulan stant aracılığıyla da başvuruda bulunabilecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2015, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142