Hemşirelik haftası kutlandı

Her yıl 12-18 Mayıs arasında kutlanan Hemşirelik Haftası kapsamında Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından bir dizi etkinlik yapıldı.

Hemşirelik haftası kutlandı
banner206
Mühendislik Fakültesi’nde yapılan etkinliğe, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Şanlıurfa’daki hastane başhekimleri ve başhemşireleri, Viranşehir Sağlık Yüksekokulu ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.

Program, Üniversite Hastanesi Başhemşiresi Naşide Yaman’ın haftanın anlam ve önemini belirten konuşması ile başladı. Ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zehra Yılmaz, hemşirelik haftasının tarihçesi, ilk hemşireler konularında bilgi paylaşımı yaptı ve hemşireliğin günümüzde karşılaşılan sorunlarından bahsetti.

Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın tüm hemşirelerin hemşirelik haftasını kutlayarak başladığı konuşmasında, hemşirelerin ağır iş statüsünde çalışanlar olduğundan dolayı çalışma şartlarının zorluğundan bahsederek, hastanelerde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamının sağlanması konusunda herkesin elinden geleni yapması gerektiği söyledi.

Sağlık çalışanları herkes tarafından saygı gösterilmesi gereken kişiler olduğunu dile getiren Rektör Taşaltın; “Bilhassa bizim hemşire olarak isimlendirdiğimiz kardeşlerimiz, gerçek saygıya layık insanlardır. Sağlıkta görevde başarılı olmanın ilk koşulu insan sevgisidir. Hemşirelerimiz büyük bir gayretle çalışmaktadır. Ulvi bir görev üstlenen siz hemşirelerimizin, Hemşirelik Haftasını kutluyorum ” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Güzel Sanatlar Eğitimi müzik öğretmenliği öğretim elemanları Yrd. Doç. Dr. Gülgün Bilen, Öğr. Gör. Taner Topaloğlu, Öğr. Gör. Güllü Öztürk, Öğr. Gör. Zeki Fırat Demirci tarafından mini bir konser verildi.

Konserin ardından Konya Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Hemşirelik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Nurgün Platin tarafından hemşirelere “Hemşirelikte Örtük Bilgi” konulu konferans, öğrencilere “Hemşirelikte Profesyonellik” konulu sunum yapıldı.

Tören, Sağlık Bilimleri Fakültesinin Türkiye Akademik sıralamasında ilk sırada yer almasını sağlayan öğretim elemanlarına ve konferansı sunan Konya Karatay Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nurgün Platin’eplaket takdimiyle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2017, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142