Metrolife'de gebelere özel seminer

Metrolife'de gebelere özel seminer
banner206
Gebe Eğitim Programları İle Anne Adayları Daha Bilinçli Hamilelik kadınların hayatında en özel dönemlerden biri...

Gebeliğe bağlı sağlık sorunları dışında 40 haftalık sürecin nasıl geçirileceği gebelerin elinde. Hafta hafta bebeğin gelişim takipleri, doktor muayenelerinde duyulan heyecanlar, içten gelen bir kıpırtı, yakın çevreden iletilen gebelik deneyimleri ve en önemlisi internet üzerinden edinilen doğru olduğu düşünülen bilgiler.

Gebelerin uzun, meşakkatli ve bilgiye ihtiyaç duyduğu bu süreçte, Metrolife Hastanesi Gebe Eğitimi Programı kapsamında, gebelik takipleri süresince anne adaylarına, doğum sonrası annelere yeni doğan bebek bakımı ve emzirme konusunda en önemlisi de annenin doğum sonrası sağlığı konusunda doğru bilgiye ulaşmada ihtiyaç duyulan bilgiler paylaşılıyor.

Anne Adaylarına Özel Sosyal Sorumluluk Projesi Metrolife Hastanesi Gebe Eğitimi Programı, gebelikle ilgili en doğru bilgiyi uzman bir ekip tarafından anne adaylarına verebilmek üzere yaklaşık iki yıl önce sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirildi. Süreklilik sağlanan eğitim programı her ayın son cuma günü planlanarak gerçekleştiriliyor. İlki düzenlenen gebe eğitim programına yakın çevrenin yanı sıra Şanlıurfa’nın farklı lokasyonlarından katılım sağlandı.

Gebe Eğitiminin İçeriği Çok Önemli Gebe eğitim program içeriği oldukça önemi. Metrolife Hastanesi Gebe Eğitimi Programı süresince anne adaylarına, gebelik evreleri ve doğum yöntemleri, solunum egzersizleri, doğumu kolaylaştıran fiziksel egzersizler, gebelik ve lohusalıkta beslenme, bebeklerde ilkyardım, anne sütünün önemi, emzirme yöntemleriyle ilgili bilgileri aktarırken, bebeklerinin ilk banyosu ve göbek bakımları da uygulamalı olarak sunuluyor. Aynı zamanda anne adayları, sağlıklı bebek dünyaya getirebilmek için nasıl beslenmeliyiz sorularına yanıt buluyor.

Uzman diyetisyen tarafından “iki kişilik beslenme ve lohusalıkta bol tatlı tüketme” gibi kulaktan dolma, bilimsel bir dayanağı olmayan yaklaşımlar konusunda da anne adaylarına yol gösterici bilgiler aktarılıyor. Özel hazırlanan ikramlar eşliğinde program sonlandırılırken anne adayları ile fotoğraf çekimi yapılarak hediyeler eşliğinde program sonlandırılıyor. Gebelik Eğitiminde Geçirilen Keyifli Saatler Metrolife Hastanesi 1. Gebe Eğitim Programına Şanlıurfa’nın farklı ilçelerinden gelen 15 anne adayı katıldı. Anne adayları, Diyetisyen Zeynep Dildar Yetişgin, Hemşirelik Direktörü Elif Alpay Gümüş, Kadın Doğum Servis Sorumlusu ve Hastane Kalite Direktörü Oya Karakucak ile buluşarak gebelik ve doğum sonrası yeni doğan dönemleriyle ilgili faydalı bilgiler edindiler.

Hastane aşçısı tarafından hazırlanan ikramlar eşliğinde güzel vakit geçirdiler. Eğitimin sonunda anne adaylarıyla fotoğraf çekimi yaparak, hediyeler verildi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142