Osmanbey Kampüsü'ne modern misafirhane

Osmanbey Kampüsü'ne modern misafirhane
banner206
 Haliliye Belediyesi tarafından Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bahçesine yaptırılan hasta yakınları misafirhanesinin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Açılış töreninde konuşan Başkan Fevzi Demirkol, açtıkları misafirhanenin hasta yakınlarının uzun süreli bekleyişlerinde rahat etmelerini sağlayacağını ifade ederek, tesisin hasta yakınlarına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Haliliye Belediyesi tarafından Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsünde bulunan Araştırma ve Uygulama Hastanesi bahçesine hasta yakınlarının kullanımı için yapılan misafirhanenin inşaatı tamamlandı. Kadın ve erkekler için iki ayrı bölümden oluşan ve vatandaşların kullanımları için lavabo, dinlenme ve duş alanlarının yer aldığı misafirhanenin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Açılışa Başkan Fevzi Demirkol, Başkan Yardımcıları Aysel Göncü ve Mehmet Selim Polatkan, Belediye Meclis üyeleri ile Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Güllüoğlu, Başhekim Doç. Dr. Emre Erkuş ve vatandaşlar katıldı.

“HİZMET HALKAMIZA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİK”

Misafirhanenin açılışında konuşan Başkan Fevzi Demirkol, Haliliye Belediyesi olarak yaptıkları hizmetlere bir yenisini daha eklediklerini söyledi. Hasta yakınları misafirhanesinin, hasta yakınları için büyük kolaylıklar sağlayacağının altını çizen Başkan Demirkol, şunları kaydetti:

“Yine ‘benim bir belediyem var’ anlayışıyla hizmet eden Haliliye Belediyesinin bir hizmetinin daha açılışına tanıklık ediyoruz. Biz göreve başladığımız da, bir tohum ektik ama bu tohumun ortaya çıkması zaman alacaktı; hamdolsun mahsulümüz ortaya çıkmaya başladı. Bugün yapmış olduğumuz hizmetlere, bir halka daha ekleyerek, hizmetimize devam ettiğimizi yüce halkımıza tebliğ etmek istiyorum. Sağlığını kaybetmiş hastalarımızın şifa bulması için hizmet veren hastanelerimize, doktorlarımıza, sağlık personelinin tümüne teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun, iyiki varsınız diyorum. Herhangi bir şekilde hastalanmış vatandaşımızın yakınları, gerek Haliliye’den, gerek diğer ilçelerden hatta yakın vilayetlerden de hastalarını Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine getirmektedirler. Hamdolsun sağlıkta çok iyi durumdayız, yurt dışından Türkiye’ye tedavi olmaya gelen, daha önceki zamanlarda bizim gıpta ile izlediğimiz Avrupa ülkelerinden de hastalar tedavi için Türkiye’ye gelmektedir. Hasta yakınlarının da, hastalarıyla meşgul olurken gelen misafirleriyle gönül rahatlığıyla ilgilenmesi için hasta yakınlarının uzun süren bekleyişlerinin daha sağlıklı bir ortamda gerçekleşmesi için bu hasta yakınları misafirhanesini hizmete açmış bulunuyoruz. Hasta yakınları, hastalarının burada tedavisini takip edebilmektedirler ve gönül rahatlığıyla şifa bulan hastalarını sonunda evlerine götürmektedirler. Allah herkese sağlık, hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva versin.”

“YAZIN SICAKTAN, KIŞIN SOĞUKTAN KORUNACAKLAR”

Başkan Fevzi Demirkol’un ardından konuşan Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın ise hasta yakınlarının açılan misafirhaneyle yazın sıcaktan, kışında soğuktan korunacağını vurgulayarak, “Haliliye Belediyemizin yaptırdığı bu misafirhaneye teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Haliliye Belediyemiz hizmette sınır yok diyor; biz daha çok şeyler isteyeceğiz. Başkanımız hizmette sınır yok dedikçe, biz istemeye devam edeceğiz. Yazın sıcakta, kışın soğukta bekleyen hasta yakınları burada çok sıkıntı çekiyordu, Haliliye Belediyesinin yaptırdığı bu misafirhane bu sorunu çözecektir. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KONU HALİLİYE BELEDİYESİNDEN HASTA YAKINLARINA MODERN MİSAFİRHANE

Konuşmaların tamamlanmasıyla birlikte kesilen kurdelenin ardından davetliler, misafirhanenin içini gezdi. Başkan Demirkol, misafirhaneyle ilgili yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Davetlilere kokteyl de verilen açılış törenine Belediye Meclis üyelerinden Abdurrahman Beyaz, Abdulkadir Altundağ, Emin Coşkun, Feyat Akbaş, Halil Yetkin, Mahmut Saatçi ve Mehmet Toprak katıldı.

5 YILDIZLI OTEL GİBİ DİZAYN EDİLDİ

Öte yandan Haliliye Belediyesi tarafından yaptırılan kadın ve erkekler için iki ayrı bölümden oluşan misafirhane, 5 yıldızlı otel şeklinde dizayn edildi. Toplamda 354 metrekare halının döşendiği misafirhanede 6 klima, 2 televizyon, 2 buzdolabı, 2 su soğutma dolabı yer alıyor. Kadın ve erkekler için ayrıca, lavabo ve duş alanları yer alıyor. Hasta yakınlarının rahat oturmaları için de 100 küp yastık ile 128 metre sırt yastığı alana döşendi. Park ve Bahçeler Müdürlüğünce de, misafirhane çevresinde peyzaj çalışması tamamlandı.

HASTA YAKINLARI TELEVİZYONDAN HASTALARININ TAKİBİNİ YAPACAK

Misafirhane içerisinde hasta yakınlarının, yatan hastalarının takibini yapmaları için de hazırlanan bilişim sistemiyle hastalarının takiplerini anlık olarak takip edebilecek.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142