Urfa'da, Suriyeli doktorlara sertifika verildi

Urfa'da, Suriyeli doktorlara sertifika verildi
banner206

Şanlıurfa'da, 15 Ocak 2016 tarihli resmi gazetede yayınlanan geçici koruma sağlanan yabancıların çalışma izinlerine dair yönetmelik kapsamında sağlık tesislerinde çalıştırılması planan uzman hekimler için eğitim planı hazırlanması gerektiği bildirilmişti.

Söz konusu eğitim programına katılacak Suriyeli uzman hekimlerin eğitim plan ve değerlendirme raporu doğrultusunda Temmuz 2017 tarihi itibariyle eğitim almalarının sağlanması ve yataklı tedavi kurumları işletme yönetmeliğinin 89'uncu madde gereği çalışma sürelerine isabet eden tüm ihtiyaçlarının hastane ve bakanlık tarafından karşılanması uygun görüldü.

Bu kapsamda bakanlığımızca hastanemize bildirilen hekimlere başhekim ve hastane yöneticisi tarafından birer eğitim sorumlusu hekim belirlenip eğitim programına alındı.

Eğitim programlarını başarılı bir şekilde bitiren hekimlerimize eğitim sertifikaları takdim edildi.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma hastanesi Başhekimi İbrahim Halil Hüdaverdi Keşküş konuşmalarında; "Sosyokültürel olarak hiçbir farkımızın olmadığı,daha önce basit bir sınır olduğunu ve sadece dil farkımızın olduğu hekim kardeşlerimize bu eğitim ile birlikte ülkemizin bir nebzede olsa doktor açığını kapatacağını ve ülke ekonomisine katkı sunacağını belirtti." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 09:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı
Urfalı - 2 yıl Önce

Şu başhekim hastaneyi mahfetti. Ne zaman gidecek merak ediyorum

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142